Aylık arşivler: Mart 2016

Sarımsak Sabunu Ve Faydaları 

Sarımsak geçmişten günümüze kadar insan sağlığı için son derece önemli bitkilerden biridir. Yaş ya da kuru olarak yemeklerde sıkça tüketilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle saç bakımında da tercih edilmektedir. Sarımsak sabunu ve faydaları hakkında bilmek istediklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sarımsak sabunu ve faydaları öncelikle saç sağlığınız için gereklidir. Sarımsağın kendine has vitaminleri ve kıl kökü besleyici özelliğinden saç sorunlarında en çok tercih edilen bitkilerden biridir. Saçlarınızı sarımsak sabunu ile yıkadığınızda saçlarınızın daha canlı bir görüntüye sahip olduğunu görürsünüz. Ayrıca kıl köklerini besleyerek saçlarınızın gürleşmesini sağlayacaktır.

Doğal olarak üretilebilen el yapımı sarımsak sabunu ve faydaları saçlarınız için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Özellikle el yapımı olan sarımsak sabunu saçlarınızda istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

Sarımsak sabunu ve faydaları arasında saçlarında dökülme problemi yaşayan kişilerde de saç dökülmesini engellediği bilinmektedir. Kepek problemi olanlarda sarımsak sabununu rahatlıkla kullanabilirler.

Sarımsak sabunu saç diplerini güçlendirme kullanılarak saçların daha sağlıklı çıkmasını ve uzamasını sağlar. Bu sayede saçlarınızın daha bakımlı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda sarımsak sabunu kullanmanız saç sağlığınız için son derece önemlidir.

Sarımsak sabunu el yapımı üretilip kullanıldığında daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Sarımsak bitkisinin insan vücudu için sağlıklı olmasının dışında saçlarınıza da bu şekilde faydası olması gür ve daha canlı saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Hemoroid nedir, Hemoroid tedavisi

Merhaba bu makaleyi tamamen içerik üretmiş olmak için değil, hemoroid hastalığını yıllarca çeken ve en sonunda ameliyat olan biri olarak yazıyorum.

Öncelikle hemoroid yani basur nedir; Makat kanalında çıkan bağırsak sarkmasıdır. Bunlar meme ucu gibi makattan sarkar ve acı verir. Kaşıntı, yanma, kanama başlıca belirtileridir. Hemoroid oluşumunu en çok şişmanlık, posasız yiyecekler, kabızlık, çok fazla oturma, çok fazla ayakta durma tetikler. Sebebi ve tedavisi %100 olarak bulunan bir hastalık değildir. Bu yüzden %100 garantili çözümler ürettiğini iddia edip insanların hastalıklarıyla dalga geçip, bu şekilde para kazanan kimseye ve hiç bir kuruma kanmayın.

Hemoroid tedavisi :

Ben çeşitli tedavi yöntemleri denedim. Bunları şöyle sıralayabiliriz:
Kullandığım kremler: Proctolog, procto glyvenol, ultraproct, hemoclin.
Koca karı ilaçları : Patlıcan sapı tedavisi, oturma banyosu, zeytin yağı
Başarısız doktor denemesi : Botox enjektesi

Hiç biri tedavime sonuç vermedi. Ama siz deneyebilirsiniz. Herkesin bünyesi aynı değil. Bu tür tedaviler sonuç vermeyince ben de ameliyat olmaya karar verdim. Lakin kesinlikle Botox enjektesi olmanızı önermiyorum.

Ozon Terapisi Nedir, Ozon Terapisi Kimlere Uygulanır?

Ozon Terapisi Nedir?

Ozon terapisi genellikle ozon terapisi olarak da adlandırılır. Ozon terapisi bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve bu sayede hastalıklar karşısında kişinin vücudunun daha dirençli olup mücadele etmesine yarayan bir yöntemdir. Ozon tedavisinde hasta olan bölgeye çok sayıda oksijen gönderilir ve bu sayede bölgedeki dolaşım düzene girer. Hiçbir yan etkisi olmadığından herkese uygulanabilen ozon terapisinin çok fazla faydası vardır ve birçok hastalığa da iyi gelir.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanır?

– Uyku düzensizliği olan sürekli olarak uyuma sorunu çeken kişilere ozon terapisi uygulanır.

– Yoğun stres ve baskıya bağlı birçok durum karşısında ozon terapisi uygulanır.

– Kronik yorgunluk çeken kişiler bu durumdan kurtulmak için ozon terapisine gidebilirler.

– Erken yaşlanma durumuna karşı da oldukça etkilidir. Ozon terapisi gören kişilerin yaşlanma yaşı daha yukarı çıkmaktadır.

– Depresyondan kurtulmak içinde ozon terapisi bir numaralı çaredir. Çünkü depresyonun en büyük sebeplerinden biri de vücudun yorgun düşmesidir.

-Cinsel istekte azalma ve cinsel sorunlar yaşama gibi durumlarda da ozon terapisi ile tedavi yöntemi vardır.

– Dikkat ve konsantrasyon azalması durumları özellikle genç ve sınava hazırlanma çağlarında çocuklarımızın başına sık sık gelir. Bu durumdan kurtulmak için de ozon terapisi ile tedavi işlemi yapılabilir.

Tüm bunların dışında ozon terapisi ile ciddi birtakım rahatsızlıklardan da kurtulmak mümkün. Ozon tedavisi ile kurtulabileceğiniz diğer hastalıklar da şunlardır: Alerjik hastalıklar, romatizmal hastalıklar, kozmetik sorunlar, yaşlanma, yaşa bağlı görme sorunları, kanser ve kemoterapi uygulamaları, karaciğer ve cilt hastalıkları, diabet, ülserler, yanıklar, cinsel fonksiyon bozukları, tansiyon ve hiperkolesterolemi ve cinsel fonksiyon bozukları da dahil olmak üzere pek çok rahatsızlığın tedavisinde oldukça etkilidir.

Ozon terapisinin herhangi bir yan etkisi olmadığı için her yaşa uygundur. Ayrıca ozon terapisi herhangi bir ilaç etkisine sahip olmadığı için ilaç kullanan kişilerde herhangi bir yan etkisi de olmaz.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

– Alyuvarlarından enzim eksikliği olan kişilerde,

– Tiroid bezi aşırı çalışan kişilerde,

– Kansızlık sorunu olanlarda ve kanla ilgili ciddi rahatsızlıkları olan kişilerde (kanda pıhtılaşma gibi hastalıkları olan kişişiler gibi),

– Pankreas bezi iltihabı sorunu yaşayan kişilerde ozon terapisi ile tedavi yapılmaz. Bunun dışında nadiren görülen bir rahatsızlık olmakla birlikte bazı kişilerin ozona karşı alerjisi olabiliyor. Ozona karşı alerjisi olan kişilerde de ozon terapisi uygulanamaz. Bu sorunların dışında her yaşa ve cinsiyete ozon terapisi uygulanabilir.

 

Mum Lekesi Nasıl Çıkar

Bazı lekeler özellikle en sevdiğiniz ya da günlük hayatta en çok kullandığınız giysiler üzerine bulaştığında can sıkıcı olabilmektedir. Üstelik sadece giysileriniz değil, o çok değer verdiğiniz koltuk gibi mobilyalarımıza bulaştığında, küçük bir leke için çok uğraşmanız gerekebilir. Bu lekelerden birisi de mum lekesidir. Mum lekesini temizlemek için bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Aslına bakarsanız, mum lekesini giysinizden temizlemeniz için tercih edebileceğiniz en pratik çözüm yöntemi doğrudan bir kuru temizlemeciye gitmek olacaktır. Eğer yakınlarda gidebileceğiniz bir kuru temizlikçi yoksa o halde uygulayabileceğiniz daha farklı çözüm yöntemleri mevcuttur.

Mum lekesini tamamen temizlemek için öncelikle buzla müdahale edebilirsiniz. Bu sayede mum çözülmeye başlar ve geriye kalan küçük artıkları da yüzeye zarar vermeden, kazıyarak çıkarabilirsiniz. Ancak bu kazıma işlemi riskli olabilir bu yüzden bir el bezi vasıtasıyla temizlemeniz daha doğru olacaktır. Unutmayın ki uygulanacak temizlik işlemi tamamen giysinin ya da eşyanın yapısına göre değişim göstermektedir. Bu nedenle mum lekesi temizleme işlemini yaparken, yapıya zarar vermemeye dikkat ediniz.

 

Mide Gazı Nedir, Mide Gazı Kimlerde Görülür, Mide Gazı Nasıl Geçer

Sindirim sistemindeki kanal üzerinde yer alan on iki parmak bağırsağına kadarki kısımda oluşan mide gazı, normal seviyede bulunduğu müddetçe sıkıntı çıkarmasa da fazla oluşması durumunda hem midede hem de bedende bazı rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Ağızdan gaz çıkarma gibi rahatsızlıkların yanında mideden aşağı inmesi durumunda ince bağırsaklarda da sorun teşkil etmektedir.
Mide Gazının Nedenleri: Mide gazının oluşmasındaki nedenler içinde en fazla yemeklerden sonra oluşan şişkinlik yer almaktadır. Ayrıca insan öne doğru eğildiğinde veya yatarken ağızdan gaz çıkarabilir. Yemeklerden sonra oluşan mide bulantıları ve kusmalar, midede oluşan gerginlikler ve çabuk doyma da mide gazının nedenleri arasındadır.
Birden fazla nedenden dolayı oluşabilen mide gazı, en fazla hava yutmak nedeniyle oluşmaktadır. Bu hava yutmaya da çok hızlı bir şekilde yemek yemek ve iç çekmek gibi alışkanlıklar neden olur. Öğünleri atlayarak yemek yemek, uzun saatler boyunca aç kaldıktan sonra birden yemeğe yüklenmek ve acılı baharatlı besinler almak mide gazının oluşumunu arttıran nedenlerdendir.
Mide gazı bazen de ülser, bağırsaktaki iltihaplanmalar, sindirim sisteminden kaynaklanan kronik hastalıklar gibi nedenlerle de oluşabilir. Böyle durumlarda genelde sadece mide gazı oluşumu ile kalmaksızın başka rahatsızlıklar da baş göstermektedir.
Mide gazı oluşumunun bir başka nedeni de, gastrit gibi hastalıklardan kaynaklanan yoğun asit oluşumunun tuz, su ve gaz gibi maddelerle birleşmesi nedeniyle midede gaz oluşturabilmesidir. Bununla birlikte mide gazı oluşumunu tetikleyecek bazı gıdalar da vardır ki bunlardan bazıları; içinde baharat, acı ve yapay maddeler kullanılan gıdalardır. Bu gıdaların tüketimi de midede gaz oluşumunu tetikleyebilmektedir.
            Mide Gazı  Nasıl Geçer: Uzmanlar, mide gazı tedavisinde, midede oluşan gazın emilerek dışarı atılmasına yardımcı olan ilaçları tavsiye etmektedir. Bu ilaçlar midedeki küçük miktarda oluşan gazları bir araya toplayarak vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bazı ilaçlar da midede asidin oluşumunu azaltarak gazın oluşumu önlemeye yönelik kullanılmaktadır.

Mide gazı eğer yemeklerden sonra oluşuyorsa, karın bölgesine sıcak masaj uygulamak,  yürüyüş yapmak, yemeklerin ardından bir bardak ılık su içmek bu gazın oluşmasını engellemektedir. Fakat mide gazı kalp ve sırt bölgesinde şiddetli bir şekilde ağrıya neden oluyorsa gaz giderici ilaç kullanımı önerilmektedir.

 

2016 Alkollü içki fiyatları

Dikkat : Alkol sağlığa zararlıdır ve bağımlılık yapar

2016 vatandaşımıza zam olarak geldi. Suya zam, petrole zam, zam oğlu zam… Bu durum zaten alım gücü olmayan halkı daha da zora sürüklemektedir. Her şeyde olduğu gibi alkol fiyatları da bu sene zam lanmıştır. Alkolü içki fiyatlarının bu derece pahalı olmasının sebebi alınan vergilerdir. Vergiler dolayısıyla bu fiyatlara satılmaktadır. Örneğin Efes gibi Türk malı üretim olan ürünler yurt dışında daha ucuz fiyatlara satılmaktadır. Aşağıdaki fiyatlar ortalamalar alınarak eklenmiştir. Aldığınız markete göre pahalılıkta gösterebilir. Ayrıca saat 22:00’dan sonra alkol satışı yasaktır. Bu kural 2016 yılında da devam edecektir. Hata yapmamak ve pişman olmamak için geç saatlerde alkol tüketip araç kullanmayınız.
Rakı Fiyatları 2016
Efe Rakı

 • 100 cl Fiyatı : 102 TL
 • 70 cl Fiyatı 80 TL
 • 35 cl Fiyatı 42 TL
 • 20 cl Fiyatı 28 TL

Efe Yaş Üzüm

 • 70 cl Fiyatı 80 TL
 • 35 cl Fiyatı 42 TL
 • 20 cl Fiyatı 28 TL

Yeni Rakı Fiyatı

 • 100 cl 108,00 TL
 • 70 cl Fiyatı 83.00 TL
 • 35 cl Fiyatı 48.00 TL
 • 20 cl Fiyatı 30.00 TL
Tekirdağ Rakı
 • 70 cl Fiyatı 82 TL
 • 35 cl Fiyatı 42,50 TL
 • 20 cl Fiyatı 28 TL

Mercan Rakı

 • 70 cl Fiyatı 78 TL
 • 35 cl Fiyatı 40 TL
 • 20 cl Fiyatı 25 TL

Fasıl Rakı

 • 70 cl 75.00 TL
 • 35 cl 39,50 TL

Burgaz Rakı

 • 70 cl 75,5 TL
 • 50 cl 53 TL
 • 35 cl 39,50 TL
 • 20 cl 25 TL

Ata Rakı

 • 70 cl 74 TL
 • 35 cl 480TL

Rakı Turka

 • 70 cl 73 TL

Cin Fiyatları 2016

 • Gordon’s London Dry Gin 70 cl 62 TL
 • Tekel Cin 35 cl   30 TL
 • Tekel Cin 70 cl   35.5 TL

Konyak Fiyatları 2016

 • Camus V.S. 70 cl 115 TL
 • Camus V.S.O.P. 70 cl 173 TL
 • Courvoisier V.S. 75 cl 122 TL
 • Hennessy V.S. 70 cl 163 TL
 • Hennessy V.S.O.P. 70 cl 268 TL
 • Martell V.S. 50 cl 116 TL
 • Martell V.S.O.P. 50 cl 161 TL
 • Martell X.O. Supreme 70 cl 430 TL
 • Napoleon V.S.O.P. 70 cl 76 TL
 • Remy Martin V.S. Grand Cru 75 cl 124 TL
 • Remy Martin V.S.O.P. 50 cl 140 TL
 • Remy Martin X.O. 75 cl 410 TL
 • Tabii Kanyak 70 cl 58 TL
 • Truva Kanyak 70 cl 62 TL

Bira Fiyatları 2016

 • Efes 50 cl 6,00 TL
 • Tuborg 50 cl 6.00
 • Bomonti 50 cl 6,50 TL
 • Carlsberg 50 cl 6,50 TL

Skol Bira

 • 100 cl 9.50 TL
 • 150 cl 13,50 TL

Marmara Bira

 • 150 cl 14,00 TL
 • 100 cl 9.50 TL

Likör Fiyatları 2016

 • Amarula 70 cl 73 TL
 • Archers 70 cl 60 TL
 • Baileys’ Irish Cream 35 cl 60 TL
 • Baileys’ Irish Cream 70 cl 80 TL
 • Benedictine 70 cl 85 TL
 • Bols Blue 70 cl 65 TL
 • Campari 70 cl 75 TL
 • Cardinal Melon 70 cl 76 TL
 • Cointreau 100 cl 100 TL
 • Cointreau 50 cl 77 TL
 • Disaronno Originale 70 cl 82 TL
 • Feeney’s Irish Cream 75cl 65 TL
 • Gancia Classica Grappa 70 cl 108 TL
 • Grand Marnier 75 cl 116 TL
 • Hare Acıbadem Likörü 50 cl 50 TL
 • Hare Ahududu Likörü 50 cl 50 TL
 • Hare Beyaz Çikolatalı Mocha Kahve Aromalı Likör 50 cl 55 TL
 • Hare Karamel Macchiatto Kahve Aromalı Likör 50 cl 55 TL
 • Hare Kremalı ve Türk Kahveli Likör 50 cl 55 TL
 • Hare Muz Likörü 50 cl 55 TL

Rom Fiyatları 2016

 • Bacardi Black 70 cl 93 TL
 • Bacardi Carta Blanca 70 cl 93 TL
 • Bacardi Oro 70 cl 95 TL
 • Captain Morgan 70 cl 85 TL
 • Havana Club Anejo Anos 7 70 cl 88 TL
 • Havana Club Anejo Blanco 70 cl 84 TL
 • Havana Club Anejo Reserva 70 cl 85 TL
 • Malibu 50 cl 80 TL
 • Malibu 70 cl 110 TL

Şampanya Fiyatları 2016

 • Cameo d’oro 75 cl 65 TL
 • Cameo Rose 2007 75 cl 67 TL
 • Dom Perignon 75 cl 115 TL
 • Henkell Trocken 70 cl 83 TL
 • Kavaklıdere Altın Köpük 75 cl 60 TL
 • Kavaklıdere İnci Damlası 75 cl 62 TL
 • Kayra Balo 2005 75 cl 63 TL
 • Moet & Chandon Brut Imperial 75 cl 268 TL
 • Moet & Chandon Nectar Imperial 75 cl 267 TL
 • Mumm Cordon Rouge 75 cl 290 TL

Tekila Fiyatları 2016

 • Jose Cuervo Clasico 70cl 105 TL
 • Jose Cuervo Especial 70cl 115 TL
 • Olmeca Anejo Extra 70 cl 120 TL
 • Olmeca Tequila Blanco 35 cl 65 TL
 • Olmeca Tequila Blanco 70 cl 105 TL
 • Olmeca Tequila Gold 70 cl 130 TL
 • Sierra Tequila Gold 35 cl 70 TL
 • Sierra Tequila Gold 70 cl 110 TL
 • Sierra Tequila Silver 35 cl  65 TL
 • Sierra Tequila Silver 70 cl 100 TL

Vermut Fiyatları 2016

 • Martini Bianco 75 cl 60 TL
 • Martini Extra Dry 75 cl 65 TL
 • Martini Rosso 75 cl 54 TL

Viski Fiyatları 2016

 • Burbon & Amerikan Viski
 • Bulleit Bourbon 70 cl 110 TL
 • Gentleman Jack 70 cl 130 TL
 • Jack Daniel’s 1 lt 165 TL
 • Jack Daniel’s 70 cl 127 TL
 • Jim Beam 1 lt 135 TL
 • Jim Beam 1.5 lt 180 TL
 • Jim Beam(20 cl) 48 TL
 • Jim Beam 37,5 cl 65 TL
 • Jim Beam 4.5 lt 600 TL
 • Jim Beam 75 cl 125 TL
 • Jim Beam Black 75 cl 135 TL
 • Malt Viskiler
 • Ballantine’s Pure Malt 70 cl 145 TL
 • Balvenie Single Malt 12 Yıllık 70 cl 260 TL
 • Famous Grouse Vintage Malt 70 cl 120 TL
 • Glenmorangie 10 Yıllık 75 cl 250 TL
 • Glennfiddich Malt 70 cl 230 TL
 • Lagavulin Single Malt 16 Yıllık 70 cl 270 TL
 • Talisker Malt 70 cl 220 TL
 • The Macallan Single Malt 70 cl 210 TL
 • Scotch Viski
 • Ballantine’s 1 lt 135 TL
 • Ballantine’s 35 cl 53 TL
 • Ballantine’s 70 cl 102 TL
 • Ballantine’s 12 Yıllık 70 cl 160 TL
 • Canadian Club 70 cl 105 TL
 • Canadian Mist 70 cl 108 TL
 • Chivas Regal 12 Yıllık 20cl 50 TL
 • Chivas Regal 12 Yıllık 3 lt 540 TL
 • Chivas Regal 12 Yıllık 35 cl 75 TL
 • Chivas Regal 12 Yıllık 70 cl 140 TL
 • Chivas Regal 18 Yıllık 70 cl 175 TL
 • Chivas Regal 25 Yıllık 70 cl 340 TL
 • Cutty Sark 70 cl 95 TL
 • Dewar’s White Label 75 cl 96 TL
 • Dimple 70 cl 120 TL
 • Famous Grouse 20 cl 40 TL
 • Famous Grouse 70 cl 105 TL
 • Haig 70 cl 88 TL
 • J&B 1 lt 125 TL
 • J&B 35 cl 50 TL

Absinthe  Fiyatları 2016
Absinthe Polski

 • 70 cl 250 TL
 • 50 cl 185 TL

13 nisan 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

bukalemunların yeni trendinin ”sneijder’in oynayamayacağı tarihe ayarlanmış, aziz yıldırım işi bu yeaa” olduğunu göstermiş maç. aziz yıldırım siksin sizi emi.

buyrun ajda pekkan söylüyor,

herşey gönlünce olmaz demiştim sana
kaderden kaçılmaz görüyorsun

nasıl olduğunu beşiktaşlılar dışında kimsenin anlayamadığı şekilde beşiktaşlılar bir kez daha mağdur olmuştur. adamlar sürekli mağdur oluyor durduramıyoruz. 200 küsür ülke içindeki futbol takımları düşünüldüğünde, beşiktaşlılar kadar mağdur olan bir takım bulmak sanırım imkansız. bu kadar mağduriyete adamlar yine iyi şampiyonluğa oynuyorlar.

bir beşiktaşlı olarak tarihi güzel buldum. ne fb’nin 6 nisanı ne gs’nin 28 nisanı kabul olmuş. aralarda bir yerlerde buluşmuşlar işte. burda amın oğlu tinerci ilan edilmişim yine, çok darıldım. entrylerin yaklaşık 7 de 4 ü falan beşiktaşlıların ne kadar ağlak orospu çocuğu olduğu minvalinde. gerçekten kırıldım. madem kırıldım, o zaman yorumumu yapayım:

fb tv’nin müthiş habercilik başarısıyla, aziz yıldırım’ın oyunu deşifre olmuş ve maçı gs – bjk maçının sonrasına ertelemesi alenen şike sayılabileceğinden bu tarihten vazgeçilmiştir. gönlüm tabii ki galatasaray’dan yana ligdeki durumumuzla alakalı ama feneri daha şanslı görüyorum.

milli maç arası girince kaç gündür “ağlak bjk taraftarı”, “fenerasyon”, “basiretsiz dursun” temalı entry veya başlık göremiyordum bu maçın tarihi hızır gibi yetişti.

hüddam nedir, hüddam ne demek?

Eskilerin cincilik konusunda kullandıkları bir terimdir. O zamanki inanışlara göre, insanlar cinleri esir edip hizmet ettirebilmektedirler ve bu işe “hüddam”, yapana da “hüddamcı” denir (Murat Bardakçı).
Türetilmiş Kelimeler (bis)
hüd, hüda, hüdafet, hüdai, hüdam, akıl kethüdası, sultan kethüdası, tersane kethüdası, kethüda, kapı kethüdası

NST nedir, NST ne demek?

Fetusun kalp atışlarının seyrini ve bebek hareketleriyle olan ilişkisini temel alarak “fetal distres”, yani bebeğin oksijensiz kalma olasılığının taramasında kullanılan bir testtir.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
ns, NSAID, nsaid, NSE, ayrı cinsten, demonstrasyon, eğitim enstitüsü, enstantane, enstantane fotoğraf

Kemik Erimesi Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Osteoporoz kelimesi halk arasında kemik erimesi diye bilinen kemiklerin kendi içlerindeki minerallerin kaybolunarak zayıf, güçsüz ve kırılgan bir yapı alması durumuna denir. Kemik erimesi rahatsızlığı genellikle kadınlarda daha fazla görülür. Erkeklerde görülme oranı kadınlarda görünme oranına göre %80 daha azdır. Bu sebeple özellikle yaş ilerledikçe kadınların büyük bir kısmı kemik erimesi rahatsızlığı ile karşı karşıya kalırlar.

Kemik Erimesi Rahatsızlığı Neden Daha Çok Kadınlarda Görülür

Kemik erimesi nedir ne değildir diye tanımını yaptığımıza ve kadınlarda kemik erimesinin daha çok görüldüğünü açıkladığımıza göre şimdi de bunun nedenlerini sayalım isterseniz:

-Erkeklerde olan kemik kütlesi oranı kadınlara göre daha fazladır bu oran kemik gelişimi sırasından itibaren böyledir.

– Kadınlar erkeklere göre daha uzun ömürlüdürler bu da onların kemik erimesi oranını kadınlarda daha çoğa yükseltmektedir.

– Erkeklik hormonu olarak da bilinen testestoronun kemikler üzerinde koruyuculuk etkisi vardır.

– Kadınlar için oldukça zorlu bir dönem olan menapoz döneminde kemik yıkımı artar. Fakat erkekler için böyle bir dönem söz konusu olmadığından onlar açısından böyle bir sıkıntı hiçbir zaman yoktur.

Kemik erimesi rahatsızlığının ilk safhalarında kişi bu duruma dair hiçbir belirti göremez. Fakat hastalık ilerledikçe birtakım belirtiler gün yüzüne çıkar ve kemik erimesi hastalığının kişinin bedeninde ilerlediğini açığa vurar. Peki kemik erimesinin belirtileri nelerdir:

– Sırt kamburlaşması ve omuzlarda yuvarlaklaşma,

– Boy kısalması,

– El bileklerinde aniden oluşan kırıklar,

– Bel ağrısı,

– Omurgada kırıklar,

– Sırt ağrısı,

– Kaburgada kırıklar,

– Kalça kemiklerinde kırıklar.

Kemik Erimesinin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kemik erimesinin tedavi yöntemlerinin başında tek başına ilaç gelmez. Çünkü bu hastalık sadece ilaç içilerek kurtulanacak bir hastalık türü değildir. İlacın yanında yaşam biçiminde ciddi değişiklikler getirilmesi gerekir. Peki kemik erimesinin tedavi yöntemleri ilaç dışında nelerdir:

– Bu hastalıkta spor yapmak çok önemlidir. Kişi düzenli spor yapmalıdır.

– Sporun yanında egzersiz ve fiziksel aktiviteler de gerekir.

– Kalsiyum açısından zengin içerikli besinler tüketilmeli bunun yanında da hastalığa uygun bir şekilde dengeli beslenme önemlidir.

– D vitamini alınmalıdır.

– Günde en az 15-20 dakika da olsa gün ışığına çıkılmalıdır. Çünkü D vitamini için güneş çok önemlidir.

İshak Paşa Sarayı Nerededir? Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizin tarihi yapılar bakımından en zengin illerinden biri de Ağrı ilimizdir. Özellikle Doğu Beyazıd ilçesinin sınırları içerisinde yer alan tarihi İshak Paşa Sarayı ile gerek Doğu Anadolu Bölgesinin ve gerekse de Türkiye’nin en zengin tarihi yapılarına sahip olmaktadır. Doğu Beyazıd ilçesine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan tarihi yapı İshak Paşa Sarayı özellikle görkemli iç ve dış görünüşü sayesinde Ağrı ilinin tarihi dokusuna güzellik katmış ve bu sayede Ağrı ilini tarihi yapılar bakımından ülkemizin en gözde illerinden biri haline getirmiştir.

Ülkemizde yer alan diğer birçok tarihi yapılarda olduğu gibi oldukça zengin bir özelliğe sahip olan İshak Paşa Sarayı özellikle zengin ve estetikli iç mimarisi sayesinde Doğu Anadolu Bölgesinin ve Ağrı ilinin en çok ilgi duyulan tarihi yapılar arasında yer almıştır. Birçok özelliği bulunan İshak Paşa Sarayının bir başka özelliği ise yılın belirli dönemlerinde kendisine çok sayıda yerli ve yabancı turist çekmesi ve bu sayede Ağrı ilinin ekonomik bütçesine önemli katkılar sunmasıdır.

 

İshak Paşa Sarayının Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda da belirtildiği üzere İshak Paşa Sarayının kendine has birçok özellikleri bulunmaktadır. İshak Paşa Sarayının kendine has başlıca özellikleri şunlardır.

 • Ağrı ilinin en önemli tarihi yapılarından biridir.
 • Doğu Beyazıd ilçesi sınırlarında yer almaktadır.
 • İnşa tarihinden günümüze kadar birçok özelliklerini korumuştur.
 • Bey kalesi ve sarayıdır.
 • İç kısmında tam 116 odası camisi ve ıç ve dış avluları bulunmaktadır.
 • Aynı zamanda çok sayıda harem odaları ve koğuş bulunmaktadır.
 • Ağrı iline ve Doğu Beyazıd ilçesine ekonomik alanda önemli katkılar sunmaktadır.

 

İshak Paşa Sarayının Tarihi

Doğu Anadolu bölgesinin ve Ağrı ilinin önemli tarihi yapılarından olan İshak Paşa Sarayının inşa tarihleri hakkında kesin bir bilgi bulunamamaktadır. Ancak bazı tarihi kaynaklarda çok eski tarihlerde Anadolu topraklarında yaşamış olan İshak Paşa tarafından inşa ettirildiği yönündedir. Birçok tarihçilere göre ise Osmanlı paşalarından olan İshak Paşa hayatını zevk-ü sefa içerisinde geçirmiş ve bu nedenle de kendine has bir saray inşa ettirerek içerisinde çok sayıda harem odaları inşa ettirerek uzun yıllar bu sarayda yaşamış ve bu saraya da kendi ismini vererek İshak Paşa Sarayı olarak anılmasını emretmiştir.

 

östrus senkronizasyonu nedir, östrus senkronizasyonu ne demek?

Daha çok ekonomik nedenlerle(örneğin buzağının hava ya da pazar koşullarına uygun zamanda dünyaya gelmesini sağlamak gibi), maddi değeri olan memelilere dışarıdan hormon vererek üremesinin kontrol altına alınması.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
östaki, östaki borusu, östaki kanalı, östaki tüpü, östarin, benzin göstergesi, estek köstek, estek köstek etmek, gaz göstergesi, gösteren

zerduz nedir, zerduz ne demek?

Altınla işlenmiş (Bed asla necâbet mi verir hiç üniforma / Zerdûz palan ursan eşek yine eşektir – Ziya Paşa).
Türetilmiş Kelimeler (bis)
zerdali, zerde, zerdeçal, zerdeçal sarısı, zerdeva, zerdali, zerde, zerdeçal, zerdeva, zerdüşt

iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı- Özellikleri (Fiyatları Ve Çıkış Tarihi)

Apple firmasının çıkardığı her ürün herkes tarafından çok seviliyor ve çok satılıyor. Ünlü ve başarılı firmanın merakla beklenen yeni modeli ise iPhone 7 modeli oldu. Bu model hakkında akıllarda bir sürü soru işareti yer alıyor. Merakla beklenen model için akıllarda bir sürü soru işareti bulunmakta. iPhone 7 ne zaman çıkacak konusu en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. iPhone 7 özellikleri hakkında basına sızan bilgilerin tamamı Ajanshaber.comda. Çok merak dilen iPhone 7 fiyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız haberimizi okumaya devam ediniz. iPhone 7 çıkış tarihi hakkında bilgi almak isteyenler için detaylar Ajanshaber.comda.

İPHONE 7 NE ZAMAN ÇIKACAK

İlk üretildiği andan itibaren dünyada büyük yankı getiren reklamlar ile tanıtılan iPhone, teknoloji piyasasının zirvesinden inmek bilmiyor. Çıkan her yeni model ne kadar cep yaksa da iPhone modellerinin sevenleri telefonu ilk alan olabilmek için mağaza önlerinde yatıya kalıyorlar.En son çıkan Apple telefon modelleri olan İPhone 6 ve 6s son modelleri ile büyük ses getirmişti. İlk çıkardığı telefonları bile halen daha piyasada 500 liranın üzerinde satılırken 2015 yılının sonuna iPhone 6 ve 6s ile giriş yapan Apple firması bu telefonlarda uyguladığı teknoloji ile herkesi şaşkına çevirmişken 2016 yılının ortalarında çıkacak olan iPhone 7nin içeriğinde olacak teknolojinin sızdırılması ile yok artık dedirten yenilikler olacağı yönünde söylentiler gündemin ana konuları arasında yer alıyor.

iPhone 7 çıkış tarihi oldukça çok merak edilen bir konu oldu. iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusuna Eylül 2016 gibi tahmini bir cevap yürütebiliriz. Son birkaç iPhone modelinin Eylül ayında piyasaya sunulduğu göz önüne alındığı zaman bu tahmin oldukça güçlü oluyor. Güvenilir kaynaklara göre, Apple sabırsızlıkla beklenen bu söz konusu modeli daha önce piyasaya getirebilir. Ne yazık ki iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusuna verecek kesin bir cevap mevcut değildir. Teknoloji devi Apple firmasının iPhone 7 modelli telefonunda çift RAM kullanacağı belirtiliyor. Yetkililerin ortaya attığı bir başka iddia ise, Appleın mini bir iPhone yapabileceği yönünde oldu. Bu ürünün de 2015te piyasada yer alabileceğini ifade eden yetkililer telefonun 4 inç ekranlı olabileceğini belirtti.

iPhone 6da olduğu gibi 4.7 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen yeni iPhone 7nin 5GB RAMe sahip olacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında yer alıyor. Başka bir söylentiye göre ise yeni akıllı telefonun hafızası, iPhone 6 ve iPhone 6 Plustan farklı olmayacak ve ürün, 16, 64 ve 128 GB kapasite seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Appleın yeni modelinin iOS 9 ya da iOS 10 işletim sistemi ile çalışacağı tahmin edilirken, 2016 yılında tanıtılması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İPHONE 7 HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

İPHONE 7 İÇİN BEKLENEN TEKNİK ÖZELLİKLER

Basına sızan bilgilerde dikkat çekici bir noktalardan birisi de Apple’ın Eylül için 3 yeni iPhone modeli tanıtmaya hazırlandığı yönündeki iddialar. iPhone 6 ve 6 Plus lansmanından kısa bir süre sonra ortaya 4 inç ekranlı yeni iPhone iddiaları da atılmıştı. Ve bu iddiaların ardından Aplle firması iPhone 5 SE isimli bir model hazırlığı içinde olduğunu belirtmişti.

2014 yılında iPhone 6 modelinin safir kristal cam ekran olarak çıkacağı söylentileri gerçek olmadı. Ve görünüşe göre, birçok iPhone kullanıcısının iPhone 6 modelinin kolay çizildiği yönünde şikayeti var. 2014 yılında Apple firmasının safir cam üreten bir şirket ile anlaştığı söylentileri çoğaldı. Bu nedenle, Apple’ın iPhone 7 üzerinde safir kristal cam ekranı kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Kablosuz şarj olma özelliği Android cihazların bir çoğunda mevcut ve Samsung’un yaklaşan amiral gemisi modeli Samsung Galaxy S6’da mevcut olacak. Bu nedenle, kablosuz şarj özelliği herhangi bir benzer akıllı telefonlarda bulunuyorsa bu, Apple iPhone 7’ye bir katma değer olacaktır.

Android akıllı telefonların pil ömrü her yeni modelde biraz daha artıyor. Buna rağmen iPhone’ların pil ömrü hala beklentilerin altında kalıyor. Ve dahası, android telefonlar en yeni donanım birimleri ile daha az güç kullanan, olağanüstü performans yeteneğine sahip. Ve bu nedenle, Apple daha az güç tüketen işlemci ile pil ömrünü uzatmayı hedefliyor. Model ,çin beklenen özelliklerden birisi de su geçirmezlik özelliği oldu. Birçok telefonda olan bu özelliğin artık Apple cihazlarına da gelmesi bekleniyor.

Samsung telefonlar ile Apple cihazları karşılaştırdığımızda, Samsung cihazların üstün çözünürlük farkı her zaman göze çarpıyor. Teknoloji devi Apple, iPhone 6 Plus modelinde ilk Full HD cihazını sundu. Bu nedenle, önümüzdeki Apple iPhone 7 modeli Quad HD ekrana sahip olabilir.

iPhone 7, Force Touch dokunmatik ekran teknolojisi ile sert bir dokunuş ve hafif bir ayırt yeteneğine sahip olacak. Bu özel Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istenildiği zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişim sağlıyor. Haberimizde yer alan her bilgi, tahmin yönündedir. Beklenen modelde bu özelliklerin her birisi olabileceği gibi hiçbirisi de olmayabilir.