Aylık arşivler: Nisan 2016

KETEN TOHUMU YAĞININ CİLDE FAYDALARI

Cilt vücudumuzu saran bir giysi değil midir? Erkek ya da kız cinsiyetimiz ne olursa olsun cildimizin sağlığına dikkat etmeliyiz. Cilt sağlığı her hastalığın şifresidir diyebilirim. Bir kişinin vücudundaki sıvı eksikliği, alerjik reaksiyonu, besin eksikliği anında cildini etkiler. Belki de sırf bu yüzden cildimizin değerini bilmeliyiz. Cildimizin kıymetini bilmek için ve sağlığını korumak için doğadan yararlanmalıyız. Çünkü kozmetik mağazalarında gördüğümüz tüm ürünlerin kökeninde doğa yatar. Doğada keşfedilmiş yararlı bitkiler bir nevi  yararlı ürün olup kimyasallarda  kullanılmıştır ve kullanılmaya devam edecektir.

Yıllar nasıl geçti hiç anlamadınız değil mi? Hayat hızla ilerliyor ve siz bunu durduramıyorsunuz. Bayanlar için akıllardaki sorulardan biri de cildimdeki bu kırışıklıkları nasıl yok ederim? Yaşlılık izlerini nasıl kaybedebilirim? Sizin de cildinizdeki kırışıklıklar sizi rahatsız ediyor mu? Eğer cevabınız evet ise sizlere bir doğa mucizesinden bahsetmek istiyorum. Keten tohumu mucizesini daha önce duydunuz mu? Keten tohumu bitkisinden elde edilen yağ ise cildiniz için altın değerindedir. Bir protein deposu niteliğinde olan keten tohumunun yağı cildinize uygulayacağınız maske ile cildiniz sıkılaşacak, pürüzsüzleşecek, yumuşayacak, gençleşecek. Hepsi bir  arada nasıl olacak demeden önce tarifini yazacağım maskeyi deneyin. Sizlere tarifini vereceğim maske için kullanacağınız maddeler oldukça kolay ve az.

Sadece 1 avokado meyvesinin çeyreği ve 2 çay kaşığı keten tohumu yağı maskeyi elde etmenize yetecektir. Avokado çeyreğini ezerek içine yağı ekleyin. Karışımı gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. 15 dakika cildinizin yenilenmesine, sıkılaşmasına, gençleşmesine yetecektir. Sonrasında ılık su ile yıkayınız. Maskeyi uyguladıktan sonra ise cildinizin farkını göreceksiniz. Bu maskeyi 1 hafta içerisinde 3 gün uygulayarak olumlu sonuç alabilirsiniz.

FOLİK ASİT İÇEREN YİYECEKLER NELERDİR?

Sağlığımız bizler için çok değerli olmalıdır. Sağlık, kaybedildiğinde geri gelmesi çok zor bir şey diye düşünüyorum. Vücudumuzdan zararlı maddeleri ne kadar uzak tutarsak o kadar iyi. Kendimize uygun bir beslenme tarzıyla ve egzersizlerle hayatımızı sağlıklı hale getirebiliriz. Vücudumuzun mucizeleri hakkında her insanın fikri yoktur. Vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminler vardır ve elbette bu vitaminlerin bulunduğu besinler. Aslında günlük hayatta tükettiğimiz tüm besinlerin içerisinde vitaminler bulunmaktadır. Besinlerin içerisinde bulunan vitaminler vücudumuzun içerisinde hücreleri yeniler, iyileştirir. Kısaca sağlığınız için oldukça değerlidir. Sizlere B vitamininin bünyesinde bulunan folik asitler hakkında bilgi vermek istiyorum.
Folik asit vücudumuzun içerisinde çok önemli bir yere sahip olan kan hücrelerinin yenilenmesinde görev alır. Hücrenin büyüme ve gelişmesinde rol oynayan vitamin aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir. Özellikle hamilelik döneminde vücuda alınması gereken folik asit miktarı artar. Bebeğin beyninin gelişimi, bebeğin kafatası kemiklerinin bir kısmının oluşması gibi görevleri olan folik asit hamile bayanlar için oldukça önemlidir. Hatta gerektiğinde çocuk bekleyen bayanlara folik asit takviyesi yapılmaktadır. Peki folik asit içeren yiyecekler nelerdir? Bu sorunun cevabını bildikten sonra hamile bayanlar da mutlaka sağlıklarına dikkat edeceklerdir. İşte cevapları; mercimek, brokoli, narenciye grubu (portakal, limon, mandalina, greyfurt, turunç), yeşil yapraklı sebzeler ( maydanoz, ıspanak, tere, dereotu, roka, marul, semizotu), barbunya, kuşkonmaz, yumurta, ay çekirdeği, domates suyu. Bu tür yararlı yiyeceklerde bulunan folik asit insan sağlığı için önemlidir.
Folik asitin vücuda alınma oranı değişmektedir. Hamile bayanların doktor kontrolünde almaları gereken folik asit miktarlarını almalılar. Doktorlarına danışmalı ve sağlıklı bir hamilelik geçirmeliler. Sağlıklı bir yaşam için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Folik asit içeren sebzeleri, meyveleri tanıdınız. Bu bilgiler ışığında sağlığınızı korumanızı dilerim.

Evham Nedir ve Neden Olur?

Toplumun büyük çoğunluğunu hapseden bir nevi psikolojik bir rahatsızlıktır. Korku ve kaygıların en olmadık zamanda en üst düzeye çıkıp endişe panik durumları sonucu yaşam kalitesinin dibe vurmasına neden olan bir rahatsızlıkları evham.

Evhamlı olmak eğer düzeltilmesi ve önüne geçilmezse insanı pençesine aldıktan sonra gündelik yaşamdan tamamen insanı soyutlamaya kadar gidebilir.  Eğer bu surumun önüne geçemiyorsak mutlaka psikolojik bir destek almak için adım atmalıyız. Çünkü evham yapan kişi en başta kendisine sonra da çevresine rahatsızlık vermektedir. Bu tür kişilerde olayları hep kötü sonuçlarıyla düşünmek varır.  Ve kişi son safhalara doğru kimsenin kendini anlamadığını yalnız olduğunu ve hatta yaşamak ama hiç bir hevesi kalmadığını vurgulamaya başlar. Bu durum ilerledikçe hasta olma olgusu sarmaya başlar. en ufak bir rahatsızlığında olayı  o kadar büyütür ki. Doktor ne kadar bir şeyin yok dese bile o kafasındaki senaryolarla hasta olduğuna inanır ve en kötü senaryoları kafasında yaşamaya başlar. Öyle vahim durumlar vardır ki :  evhamlı kişiye rengin solmuş dediğinde o hemen kalp krizi geçiriyorum diye hastanenin yolunu tutabilir. Evham üç kategoride incelenir. Tekfobi, Agarofobi, Sosyalfobi. Bu güne kadar yapılan incelemelerde evham hastalığına tam bir neden bulamasa da  çok hassas ve kalıtsal faktörler çoğunlukla birinci sırayı almaktadır. Daha sonraki neden olarak bu kişilerin alıngan ve hassas olmalarından kaynaklanmaktadır. Yada çocukluk  çağında yaşadığı bir travma sonucunda ruhunda açılan yaranın üstüne diğer olaylarında eklenmesinden kaynaklandığı söylenmekte. Bu insanlar için en küçük bir ağrı sonucu çok vahim bir hastalık senaryosuna dönüşebilir. Korku ve endişeleri bazen onların otobüse,uçağa binmelerini bile engellemektedir. Tedavi sürecine bakacak olursak gerekli tahlillerin sonucunda psikolojik destek almak üzere psikiyatra yönlendirilen bu kişiler bir sene düzenli olarak doktorlarıyla görüşmek durumda yollarına devam etmektedir. Daha sonra dr unda yardımı ile  bu süreç yavaş yavaş düzeldiğinde de gözetiminde ilaçlar bıraktırılır ve bir sene de normal olarak doktor kontrolü devamlılık gösterir.

Eğer sizin de kaygılarını endişeleriniz varsa daha da büyüyüp hayatınız kabusa dönüştürmeden bir psikiyatra gitmenizi tavsiye ederim

EN İYİ AKILLI TELEFONLAR BELİRLENDİ

Hayatımızın içerisine o kadar çok teknolojik olanak ve teknolojik alet girdi ki. Artık birçok işlemi teknoloji sayesinde yapıyoruz. Ev işlerini, ofisteki işleri ve kişisel birçok işlemi bizim yardımımızla teknoloji hallediyor. Biz birkaç tuşa basıp o teknolojik aletlere yön veriyoruz sadece. Teknoloji çağında yaşıyoruz artık. Hal böyleyken her bireyin kişisel bir akıllı telefonu bulunmakta. Akıllı telefonu olmayan birey tanımıyorum. Çocuklarda rastlayabiliyoruz sadece akıllı telefon eksikliğine. Hatta çevrede çocuklarına oldukça erken yaşta telefon alanlara rastladım. Hem de çocuklara alınan telefonlar artık her telefonun yapısında olan akıllı telefon grubunda. Dokunmatik olan bu akıllı telefonların her gün bir başka modeli çıkmakta.

Bu kadar çok model varken hangisi benim işime yarar, hangisi benim için daha uygundur ve fiyatı nedir diye soracak olursanız. Çeşitli seçenekleri size sunmak isterim. Sizlere açıklayacağım telefon isimleri ve fiyatları fikir edinmenizi sağlayacaktır. Bu ay düzenlenen MWC 2016’da açıklanan Dünyanın En İyi Akıllı Telefonları Listesi’nden açıklayacağım modelleri. Toplamda 5 model seçeneği sunacağım. İlk sırada Blackberry markasının yeni piyasa sürdüğü Pasaport modeli var. Bu modelin fiyatı 2099 TL. Beğeni alacak bir modele benziyor. İkinci sırada Windows işletim sistemli bir akıllı telefon var. Lumia 950 modeli şık tasarımı ve mükemmel kamerasıyla fark yaratıyor. Üçüncü sırada OnePlus X var. Bu telefon teknoloji piyasasında ucuz akıllı telefonlardan, evet biraz şaşırtıcı fakat bu model sadece 250 dolar.

Dördüncü sırada HTC One A9 var.4 farklı renk seçeneği ve iyi bir android sürümüyle fark yaratan HTC sizler için uygun akıllı telefon olabilir. Fiyatı 2499 TL. Ve son olarak 5. Sırada Apple marka olan Iphone 6 Plus var. Fiyatı 3099 TL olan telefonla Iphone ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Dizanteri belirtileri ve tedavi süreci

Sağlık insanoğlunun tüm ihtiyaçlarının ötesindedir. İnsanoğlunun yani tüm insanların nefes alışı sağlığına bağlıdır. Elbette her insan tamamıyla sağlıklı doğmayabilir, büyürken hastalıklar geçirebilir. Birbirinden farklı birçok hastalık insanoğlu içindir. Gelişen teknoloji ve gelişen ilaç endüstrisiyle birlikte hastalıkların çareleri arttı. Sizlere bir hastalığın belirtileri ve tedavilerinden bahsetmek istiyorum. Bu hastalığın adı dizanteri. İlk olarak belirtmeliyim ki dizanteri ishalle başlayan ve insandan insana çabuk bulaşan salgın bir hastalıktır.

Kirli suların kaynak sularına karışması sonucu, yenecek meyve sebzelerin iyi yıkanmadan yenilmesinde kalın bağırsaklarda oluşan ve tedavi edilmezse ölüme kadar insanı sürükleyen bir salgın rahatsızlıktır. Belirtilerine gelince , * Şiddetli karın ağrısı * Kanlı ishal *Bir türlü geçmeyen ishal ve su kaybı * iltihap kökenli bir hastalık olduğundan yüksek ateş ve titreme yaygın olarak görülür * Bulantı ve kusma * Halsizlik * Sık sık tuvalete çıkma Eğer sizde geçmeyen bir ishaliniz varsa ateşiniz ve yukarıdaki belirtilerden biri varsa ve etrafınızda dizanteri salgını söz konusu ile hiç vakit kaybetmeden doktora gidin derim. Tedavisine gelince ; * Vücudun çok su kaybetmesinden dolayı hastane ortamında serum vererek hastanın kaybettiği suyu takviye etmek. * Dizanteriye neden olan bakteriyi laboratuvar ortamında bulmak ve ona göre antibiyotik tedavisine başlamak *İshal geçinceye kadar bağırsak düzeninin normale dönmesi için patates haşlaması,pirinç lapası ve benzeri gıdalara tüketmek.

Dizanteri tedavi edilmez ise sonucu insanı ölüme kadar getirmektedir. Bu tehlikeli sona ulaşmamak için çeşitli önlemler alınmalıdır. Örneğin eğer salgın bir köyü sardı ise sağlık ekipleri tarafından köy halkı dizanteriden korunmak üzere aşılanmalıdır. Bu geçmiş zamanlarda çok yaşanmıştır. Hastalıklar için çeşitli önlemler alınmalıdır ki bulaşıcı hastalıkların bulaşma riski olmasın.

Bayramlık Abiye Modelleri

 

Toplumların kaynaştığı , fertlerin birbirlerine sundukları içten sevgi,saygı,yardımlaşma,ziyaret ve gönül alınıp yakınlaşmaların olduğu huzur  ortamı ve özlenen sohbetlerin yaşandığı özel günlerdir bayramlar.

Bayramlarda kıyafetlere diğer günlere göre daha fazla itin göstermek zorunda olduğumuzdan bayağıda seçici oluyoruz. Bu arada en büyük kıyafet sıkıntısını tesettürlü bayanlar çekmekte. Ama moda evleri artık öyle güzel tasarım harikalarıyla bu sektöre de geniş ürün ve renk yelpazesiyle müthiş kreasyonlarla karsımıza çıkmakta. Bayramda siz bayanların feminen tarzınız ortaya çıkarak stilinizi konuşturacak tarz ve desende abiyelerle hem açık hem kapalı kesime birbirinden şık kıyafetleri sunmakta adeta moda evleri yarışmakta. Yeşilden hoşlanan bayanlar rahat kumaşlardan yapılmış abiyeler tam size göre , siyah benim asaletimi gösterir diyorsanız dantel işlemeli uzun abiyeler sizleri bekliyor. Yok hayır ben üstü ipekten yapılmış bir gömlekle abiyemi zenginleştirmek dantelli  düğmeli,  fermuarlı, astarlı ve Kemerli , şifon kumaştan yapılmış fermuarlı astarlı  ve pullu renk yelpaze alternatifi bol, uzun kollu üstü dantelli  bel kısmı fırfırlı saks mavisi simli olarak özel işlenmiş belden kemerli düğme modelli hakim yaka ,sıfır yaka kol ve kemer işlemeli pliseli abiyeler  tasarım harikası olarak sizleri beklemekte hanımlar. Her mevsim giyebileceğiniz abiyeleri başınıza takacağınız bir şal ve başörtüsü ile kombin ederken çantanız,ayakkabınız ve takınızla her zamankinden daha güzel olmaya girdiğiniz her ortamda zarafetiniz ve şıklığı ile o günün en nadir hanımefendisi olmak için ne bekliyorsunuz  .

Moda sektörü sizlerin şıklığınıza şıklık katmak özel anlara ne giyeceğim ne yapacağım düşüncenize birbirinden güzel modelleri ve renk seçenekleri ile abiyede sınır tanımıyorlar. Sizlere düşense tarzınıza uygun olan abiye kıyafeti bulup özel günlerde şıklığınızla paylaşımlarınızı daha da çoğaltmak.

Firewall Nedir? Nasıl Çalışır?

Firеwall nedir? keѕinlikle çalışır mı?

Firewall şayet bеlli eş süredir іnternet kullanıуorsanız evet da bіr haylі bilgisаyаrlаrdаn oluşan bir ağ оrtamında çalışıyоrsanız ve interneti de kullаnmаnız gerekіyоrsa muhtemelen firewall okunuşu fayırvol kеlimеsini duуmuşsunuzdur.
Temel olarak firewall аpışlık sistemlerini internet ortamından atі kötü kodlаr, vіrüѕler, hackerlar ve tаhripkâr web siteleri gibi bіr hayli ebedî іçerіkten vikаyе etmek maksadıуla tasarlanmış dоnanımlardır.

firewall diyagramŞekilden daha kazançlı anlaşılacağı gibi kırmızı veriler dokuncalı оlup atеşі ѕöyleyіş ediуorlar. Ortadaki felaket duvarıda zаrаrlı içeriği tanımlayıр coşkun іçerіdekі ѕiѕteme sıçramasını engelliуor. İşte bu yüzden bu donanımlara ateşduvarı anlamına gelen firewall deniуor. Firewall lar yazılım уa da tesisat şeklinde olabilirler. Yаzılım firewallar çoğu kez konut kullanıсıları іçіndіr. Donanım firewаll lar iѕe umumiyеtlе tuzak ѕiѕtеmlеrini muhafaza etmek düşüncеsincе kullanılırlar.

emniyet Duvarı vеyа Ateş Duvarı, İngilizce: Firewаll, emnіyet duvarı yazılımı, birleşik kural kümesi temelіnde ağa gelen giden рaket trafiğini yoklаmа eden donаnım tabanlı tuzak güvеnliği sistеmidir. mütеaddit değişik filtreleme özelliği ile bilgisayar okunuşu аğın gelen ve gіden pakеtlеr yürütmеk аmаcıylа İnternet trafiğini kontrol altında tutar. İP filtreleme, port filtreleme, Wеb filtreleme, içerik fіltreleme bunlardan birkаçıdır.

Birçok zаtî elektronіk beуіn іşletіm ѕiѕtemleri, Internetten gelen tehditlerine kat vikaye etmek düşünсesіnсe yаzılım tаbаnlı güvenlіk duvаrlаrı içеrir.Ağlаr аrаsındа data aktaran birçok yönlendiriсi firеwall bileşenleri içerir ve, müteaddit firewall esаs oryantasyon işlеvlеrini gerçekleştirebilir.

İnternet global tasarruf vе bağlantı аçıѕındаn olabіldіğіnсe bilinmeyen ѕadece teknolojі iken Fіrеwall tеknolojisi 1980lerіn sonunda оrtаyа çıkmıştır.

Kоnu başlıkları
1 Güvenlik duvarının türlerі
1.1 Paket Fіltrelemelі emniyet Duvarı
1.2 Durumlu denetleme Güvenlіk Duvarı
1.3 yürütüm Katmanı еmniуеt Duvаrı
2 aut bаğlаntılаr
Güvenlik duvаrının türleri[değiştir | kаynаğı değiştir]
Pаket Fіltrelemelі еmniyеt Duvarları Pаckеt Filterѕ Firеwall
Durumlu Denetіm Güvеnlik Duvarları Stateful Insрectiоn Fіrewall
Uygulama Kаtmаnı emniуet Duvarları Appliсation Layer Firewаll
Devre Düzeуli Geçit Yolu Circuit Level Fіrеwall
Pakеt Filtrelemeli emniyet Duvarı[değіştіr | kaynağı dеğiştir]
Pakеt filtreleri, Internet üzеrindеki bilgiѕayarlar аrаsındа alma edilen pakеt başlıklarını inceleyerek tutum eder.Bir paket güvenlik duvarından geçtiği ѕırаdа şayеt sеrlеvhа bilgisi , emniуet duvarı üzerine daha önceden tanımlanmış оlan ,”güvenlik duvarı pаket fіltreѕі” ile еşlеşirsе , yа рakеt atılır ya da rеddеdilеrеk kаynаğа günah mеsаjlаrı gönderіlіr. Bu cinѕ paket filtreleme, paketin mevcut file аkışının ancak parçası olup olmadığına bakmaz. Pаket filtrelemeli güvenlik duvаrı OSI Mоdelіnіn yurt 3 katmanında çаlışır.Pаket bаşlığındаki bilgilerin hepѕіnі baz alarak filtreleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Durumlu Denetim emniуet Duvarı
Veriуi kаynаğındаn hedefine genişliğinde kovuşturmа eder. tatbіkat Tabakası Güvenlik Duvarı ise ancak gelen okunuşu giden verinin antеt kıѕımlarını kontrolör fiyat ve tаtbikаt katmanındakі protokollerі kısıtlayarak güvenlіğі sağlar. Örneğin HTTP protokolü üzerinden tеk Web sitesinin erişiminin engellenmeѕi bunа model оlarak vеrіlеbіlіr. Daha gеlişmiş оlanı durumlu dеnеtіm özellіkte olanlar olup henüz fazla büyük аğlаrın İnternet vе iç ağdakі trafiklerini kоntrоlör eder.

Uygulama Kаtmаnı Güvеnlik Duvarı
OSI Modelinde рratik katmanı düzеyindе çаlışır. genişlik seçenek kullanılan güvenlіk duvarı tekniğidir. pratіk katmanındaki emniуet duvarı, gеlеn paketin bilgi kısmınа ölçüsünde olan bütün раket başlıklarını açıр denetçi edebilir okunuşu fіltrelіyebіlіr. ilkeyi katmanında filtrеlеmе yаpmаnın genişlik stratejik avantajı bazеn uygulаmаlаr ve protokollеrіn anlaşılır olmaѕıdır FTP,DNS,HTTP gіbі .

Günümüzdekі emniyet duvarları dа yalnızсa port denk gelmek аmаçlı kullаnılmıyor. bilinmeyen neѕіl güvenlik duvarları da U.T.M. Unified Threat Management güvеnlik duvarı, antivirüs, antisрam, IDS/IPS, VPN, manipülatör router gibi özellikleri olan bütünleşik cihazlardır. Her naѕıl kаdаr аncаk dönem malum аteş duvarı markaları U.T.M. сihazlarının hаntаl ve başarız olduğunu iddiа etse okunuşu günümüzde tüm acı duvаrı üreticileri U.T.M. cihаzlаrını üretmektedir.

Bilinen U.T.M. alet mаrkаlаrı Cіsco ASA, Fortіnet,Labrіs, Junipеr, NetSafe-Unity, Netscreen оkunuşu Symantec serisidir. Bu cihаzlаr üzerіne pоrt protokol bаzıѕındа kısıtlama yaрabilir. Web filtrеlеmеsi terör, şiddet, sіlah gibi kаtegorilerine nazaran yaѕaklama yapabіlіr. Dоsуa indirme gіbі işlemleri durdurabilir. ѕağlıklı kurulmuş benzer güvenlіk duvarı, bіlgіsayarı müşterek dаktiloyа çevirebilir.

Fіrеwall lar hаngi verinin tehlike hangi verіnіn zаrаrsız olduğunu anlamak amaсıуla gelişmiş yаzılımlаr kullanırlar vе bu yazılımların ötümlü şimdiki tutulmаsı gеrеkir.

Firewall lar elbette ki çаlışır

Fіrеwall lar yukardaki resіmde göѕtеrildiği gibi veri pаketlerіnіn geçіşіne ruhѕat verir evet da reddeder. Buna pаket filtrеlеmеsi denir. Firewall lаr tuzak trafiğini teftiş etmek аmаcıylа az method kullanırlar. Paket filtrelemeѕi okunuşu bunlardan bіrіdіr.
fіrеwall çеşіtlеrіDіğеr mеtodlar milletvekili sеvislеri prоxу ѕervіce okunuşu teferruatlı inceleme stаteful inѕpeсtion dır. bаkаn sеrvislеri özetle verinin tek fіrewall a gönderildikten aksi hâlde alınması, teferruаtlı tеtkik iѕe рaketlerin kаrşılаştırılmаsı eѕаѕınа dаyаnır. Bu mеthod dа dаtа paketleri daha evvelce zаrаrlı şifre olarak yazılıma tanıtılmış karakter dizileri ile karşılaştırılır. şaуet sadeсe eşleme gerçekleşirse paketlerі dokuncalı olarak işaretler ve geçişine mezunіyet verіlmez.

Fіrewаll kоnfigürasyоnu

Firewall lar yöre tanımlı bir kez konfigürasуonla gelіrler. belіrlі başlı filtrеlеmе kurаllаrı mevcuttur. Anсаk іdarecі bu kuralları değiştirebilir, ekleme ve çıkаrmа yaрabilir. Kurаllаr katı çok yöntemle belirlenebilir. Bunlar:
Ip adreslerі
Alan adları domain names
Protokoller
IP, TCP, HTTP, FTP, UDP, ICMP, SMTP,SNMP, TELNET
Portlar
Belli başlı kelimelere görе
Nеdеn Firеwall güvenliğine ihtiуаcımız vаr?
Bilgisаyаrlаr kullаnıcılаrı sadeсe virüѕ tehdidi altında dеğildirlеr. Aynı zamanda bilgisayarınızdaki şahѕi vеrilеrinizdе benzer güvenlik riski oluşturur. аhа firеwall lаrlа kоrunabilеcеğimiz özge tehditler:
remоte logіn – uzaktan erіşіm
Aplіcatіon bаckdoors – arkakapı uygulamaları
Dos dеnial of serviсe attacks – Servіs reddi atakları
Smtp Sessiоn Hіjackіng – Epoѕta protokolü ѕeanѕ çalınması
Opеratіng system bugs – İşletim sіstemі hataları
Email bombs – Epoѕta bombaları
Macros – Makrolar
Viruѕuѕ – Bіlgіsayar vіrüslеrі
Spam – dоkuncalı epostalar
Sourсe rating – memba saрtırma
Redireсt bombѕ
Firewall nedir ve nasıl çalışır

Online itibar yönetimi

Nedir?
Gerçek mi yoksa algıladığımız mı önemlidir. Bu işin özü algı yönetimidir. Teknik ve sosyal altyapıyla yapılan bir iştir. Artık bu tür ajanslara ihtiyaç vardır.
Online itibar yönetimi farklı bir yapıdır. Türkiye’de düzgün olarak yönetilememektedir. Krizler olarak ortaya çıkıyor ve bir virüs gibi yayılıyor. Verilen gitgide kördüğüm haline geliyor. Robotlar ve kullanıcılar bunu ister istemez yayıyor. Bu tür zamanlarda itibar yönetimi uzmanları size destek olmalıdır. Politik, hukuki, tekniksel ve networkinglerle birleşen karışık bir konudur. Yönetimi iyi analiz edip gerçekleştirmek gerekir. Küçük hatalara yer vermez. Yeniden bir inşa gerektirebilir. Kolay bir iş değildir. Web unutmaz. Bir veriyi silseniz bile sunuculardan silinemeyebilir. Her şey birbirine bağlıdır. Hakkınızda çıkan içerikleri daha iyi sağlıyor olmak gerekir. Bir firma yada kişi artık Muhtar’a değil Google’a soruluyor. İnsanların önemsediği bir şey olduğu için önemlidir..

dogruyanlis

Zona Nedir, Zona Nasıl Tedavi Edilir?

Günlük yaşantımızda genellikle zona nedir? Sorusu oldukça merak konusudur. Bizlerde bu konu hakkında bilinmesi gereken her bilgiye yazımızda değinmeye çalıştık. Bu rahatsızlığın kökeninde suçiçeğine sebebiyet olan virüs bulunan zona hastalığı aslında sinir uçlarının iltihaplanması demektir. Halk arasında çoğunlukla gece yanığı olarak bilinmekte olan bu hastalığa herpes zoster isimli virüsler sebep olmaktadır.

zona-hastalik-deride-iz-birakirmi

Suçiçeğine karşı yeterli bağışıklığı sağlayamamış vücut her daim bu ihtimal ile karşı karşıya kalabilir. Görülen yaş aralığı ise 10 yaş ve üzerinde yaşanmaktadır. Çoğunlukla yetişkinlerde de görülen zona hastalığı bulaşıcı olduğu gibi vücudun belli bir bölümünde kendini göstermektedir.

Belirtileri Ve Hangi Yaş Grubunda Gerçekleşir

Vücut direncinin düştüğü zamanlarda ortaya çıkma ihtimali yüksek olan zona virüsünün ilk belirtileri ise; kaşınma, yanma ve batma hissinin oluşmasıdır. Daha sonraki evrelerde sulu iltihaplar veya döküntü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi zona rahatsızlığı olan bölgede derinden ağrı hissetmekte ve bu duyarlı bölgeye dokunamamaktadır. Baş ağrısı ya da ateşle beraber akseden bu hastalık döküntü başladıktan sonra doktorlar tarafından kolaylıkla teşhisi konulabilir. Ağır stresin, ateşli hastalıkların veya ağır travmanın tetikleyicisi olmaktadır.

Bir grup döküntüye sebep olan zona hastayı ağrılarla çok rahatsız etmektedir. Sinir sistemini etkileyen bir hastalık olduğundan dolayı hemen tedavi edilmezse vücutta başka hastalıklara sebep olabilmektedir. Vücut bu dönemlerde çok hassas olduğu için enfeksiyon kapma riski göz önünde alınması gerekmektedir. Enfeksiyonlar iyileşmeyi geciktirmeye sebep olur. Zona hastalığı herhangi bir yaşta oluşabilse dahi en fazla 60-65 yaş ve üzerindeki bireylerde gözlemlenmektedir.

zona-hastaligi

Tedavisi Ve Bulaşıcı Etkisi Var Mı?

Bu rahatsızlığı yaşayan kişiler genellikle zona nasıl tedavi edilir, konusunda bilgi arayışında olurlar. Bu konuya açıklık getirecek olursak tedavisi öncelikli olarak yatak istirahatinden geçmektedir. Bu yöntem ile vücut kendini toparlayacak ve normal ritmine kavuşması sağlanacaktır. Bunların dışında ilaç tedavisine devam edilir. Vücuttaki şiddetli ağrıyı giderecek ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Bir kaç hafta içinde düzelecek olan zona tedavisini hızlandırmak için vücut direncini artıracak vitaminler faydalı olur. Zona, suçiçeğine göre daha az bulaştırıcı bir rahatsızlıktır. Zona Hastalığı su kabarcıkları patladığı zaman bulaştırıcı hale gelmektedirler.

zona

2016 Vakko Abiye Modelleri

Bayanların özel gün ,gece,davet ve düğünlerde imdadına yetişen kreasyonların arasında çok büyük yeri vardır abiyelerin.

868104180357-1-r4 868104180362-1-r4 868104193310-1-r4 868104195063-1-r4 868104195550-1-r4 868104195684-1-r4 868139002269-2-r4                             868139017122-1-r4

 

Vakko’nun 2016 kreasyonunu incelediğimizde abiye konusunda büyük bir titizlikle hazırladığı abiyeler hakikaten göz kamaştırmakta. Seçkinliğini kitlelere onaylatan Vakko kumaş seçimi, dikimdeki titizliği ve geniş ürün ve renk yelpazesi ile bu yaz bayanların  abiye seçmekte  hiç zorlanmayacağı adreslerden bir Vakko. Neler yok ki; eğer kendinize güveniyorsanız size uygun abiyeler bacak dekoltesi ve yarı omuz dekoltesi ile sizleri beklemekte. Uçuk mavi omuz dekolteli göğüs kısmı dantel işlemeli.  Siyahın yeri başkadır kreasyonunda siyah ustu dantelli omuz dekolteli abiye tam size göre. Seçenekler ve renkler çok. Siz bayanlar girdiğiniz düğün veya davetlerde feminen tarzınızı ortaya çıkarmaktan yana iseniz; ve bütün gözleri üstünüzde toplamaksa istediğiniz tam adresindesiniz. Vakko hepinizin bildiği gibi senelerdir çizgisini bozmayan ünlü bir moda evi. Bunun yanında tasarımlarını yaparak sizlere sunan kişi zaten bu konuda eline su dökülmeyecek kadar işinin uzmanı. Bayanların hangi abiyeleri taşıyabileceğini, nelerden hoşlandığını bilmesi bir tarafa modayı da yakından takip etmekte. Durum böyle olunca da ortaya birbirinden güzel 2016 ‘ya damgasını vuracak Abiyeler ortaya çıkmış durumda. Alacağınız abiye kıyafetlerde önemli olan nedir biliyor musunuz? Giyeceğiniz abiye’nin size yakışması kesiminde en ufak bir hata olmaması, sizin feminen tarzınıza uygunluğudur. Aradığınız marka ise tartışma getirmez tek markadır Vakko. 2016 abiye modellerinde Vakko mağazalarında görücüye çıkan renk seçeneği bol olan şifon kumaşlar revaçta olmak kaydı ile straplezler yerini kimseye kaptırmaya niyetli değil. Eğer benim stilim değil diyorsanız. Boynunuzu saran ama omuzları açıkta bırakan diğer modellerde seçenekler arasında. Sizi sadece abiye  mağazasından bırakmıyor sizin abiyenize uygun kombin yapmanız için gerekli her türlü aksesuarı da hizmetinize sunmayı da unutmamakta.

Eğer bir düğüne gidecekseniz Vakko’nun damgasını taşıyan muhteşem abiye kıyafeti bir çanta, ayakkabı, takı ile kombinlerken saçınız ve makyajınız ile sonlarsanız. İnanın bana o geceye damgasını vuracak ve çok konuşulacak tek kişi siz olacaksınızdır.