Aylık arşivler: Şubat 2017

cadı avı nedir, cadı avı ne demek?

Cadı avı Avrupa’da 1450-1750 yılları arasında meydana gelen şeytanla işbirliği yapıp Tanrı’ya karşı geldiği iddia edilen ve cadı olarak görülen kişilerin yargılanarak veya yargılanmadan infaz edilmesi olarak bilinmektedir. Bu dönemde yaklaşık 50.000 kişi cadı avı nedeniyle hayatını kaybetmiştir ve bunların 3/4’ü kadındır. Kilise bu kişilerin Tanrı düzenine karşı şeytanla işbirliği yaptığını gerekçe göstererek cadı avını başlatmıştır.
Güç kaynaklarının belli bir kesim insanı düzeni bozmak, toplumu bölmek gibi gerekçelerle suçlayarak saf dışı bırakma işlemi için kullanılan benzetme.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
cad, cad cam, cad computer aided design, cadaloz, cadaloz balık, ana cadde, cadaloz, cadalozlaşma, cadalozlaşmak, cadalozluk

tbt nedir, tbt ne demek?

Özellikle instragram’da karşımızda çıkan bu kısaltma “Throwback thursday” kelimesinden gelmektedir. Geçmişe ait, sevdiğiniz, özlem duyduğunuz fotoğrafların perşembe günleri sosyal medya üzerinden paylaşılmasıdır.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
tb, tb tb, tb, tb, TBA, TBARS, abdestbozan, abdestbozan otu, atbalığı, atbaşı, basketbol

teleski nedir, teleski ne demek?

Kayak merkezlerinde kullanılan insanları T-Bar ile alt noktadan tepe noktaya çıkarmaya yarayan alet. Görünümü ters “T” işaretini andırır, iki kişiliktir, ayaklar yerden kesilmez, kayaklarla beraber yukarı çıkartır.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
tele, tele benzer, tele merceği, tele metreli makineler, tele oğlan, ankesörlü telefon, araç telefonu, aristotelesçi, aristotelesçilik, besteleme

Nörodejeneratif bozukluk nedir, Nörodejeneratif bozukluk ne demek?

Beynin spesifik bölgelerindeki nöronların kaybı sonucu ortaya çıkan hastalıklardır. Başlıacaları Parkinson, Alzheimer, Amyotrofik lateral skleroz (ALS)gibi hastalıklardır.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
nöral, nöral aracılı baygınlık, nöral boru, nöral impuls, antrenör, antrenörlü, antrenörlük, antrenörsüz, guvernör

Seo Danışmanlığı

Seo danışmanlığı kapsamında inbound pazarlama, link inşası, ücretli reklamlar alma, online itibar yönetimi, sosyal medya kullanımı ve online içerik üretimi gibi hizmetler sunulmaktadır.

Seo danışmanlığı hizmeti satın almak isteyenler seo talep formunu doldurup gelecek olan seo tekliflerini inceleyebilir. İhtiyacınıza en uygun seo teklifini seçerek seo hizmetinin ayrıcalığını yaşama fırsatına sahip olabilirsiniz.

Seo Danışmanlığı Hizmetleri

Seo danışmanlığı hizmetleri çerçevesinde inbound pazarlama imkanı sunulmaktadır. Bu kapsamda firmalar müşteri aramazken, hedef kitleye kişilerin ulaştırılması sağlanmaktadır.

Google arama motoru sonuçlarında en üst sıralara çıkabilmek için doğru link inşası önemli bir yere sahiptir.  Ayrıca hem düşük maliyetli hem de etkili reklam seçenekleri almak sitenizin sıralamasını yükseltecek temel unsurlardandır.

Online İçerik Üretimi

Seo danışmanlığı kapsamında sitenize uygun en doğru, özgün ve güncel içeriklerin oluşturulması gerekmektedir.

Sosyal medya kullanımı önemli bir yere sahiptir. Müşterilerinizle siteniz arasında bir köprü görevi gören sosyal medyada etkin olabilmek için içeriklerin güncel ve özgün olması çok önemlidir. Seo danışmanlığı kapsamında online itibar yönetimi de sağlanmaktadır.