Ali İhsan Varol Kimdir?

Ali İhsan Varol (d. 28 Haziran 1976, İstanbul), Çerkez kökenli Türk sunucu, yapımcı ve oyuncumuzdur.

1976 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi’nde Astronomi ve Uzay Bilimleri, Tarih ve son olarak da Kamu Yönetimi bölümlerine girmiş, ancak üç bölümüde bitiremeden bıraktı. Üniversiteden sonra Bodrum’da 1.5 araba kiralama işi ile uğraştı.

İlk olarak turizm sektöründe çalışarak  kariyerine adım attı. Televizyon sektörüne prodüksiyon asistanlığıyla başlamıştır. Dört sene prodüksiyon asistanlığı yapan Varol bunun ardından metin yazarlığına başladı. Sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptığı Kelime Oyunu programının bütün insanlar tarafından tanınmasını sağlamıştır. Program 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması’nın başladığı günlerde, ülke gündemine eleştirel göndermeler içeren soru ve cevapların kullanıldığı bölümlerin sonrasında tesadüfen(!) Aralık 2013 tarihinde yayından alınmıştır.Bu karar, medyada büyük bir tepkiye sebebiyet vermiştir.

13 Şubat 2014 tarihinden beridir Star Tv’de yayınlanan Kardeş Payı dizisinde Yiğit rolünü canlandırmaktadır.

Özel Hayatı

Anne Bebek Dergisi’yle yapmış olduğu röportajda eşi Ayşe Varol’la evlenmesini şu şekilde anlamıştır:
“     Birlikte çalışıyorduk eşimle. Bir gün tatlı muhabbeti yaparken en çok kabak tatlısından hoşlandığımı söylemiştim.Yine belalı bir işimiz vardı, fazla uzun süreli çalışıyordum.Bir gün ofiste çalışırken Ayşe geldi, ofiste kabak tatlısı yaptı, muhabbet etmeye başladık.Kabak tatlısı güzel olunca bir buçuk sene sonra evlendik.     „

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir