İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilo nedir?
İdeal kilo sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için boyunuz ile orantılı olan kilo değeridir. Yapılan bilimsel çalışmalar da sadece 1 kg kilo kaybının bile, insan ömrünü 3 ya da 4 ay kadar uzattığını göstermiştir. Aşağıda görülen Vücut Kitle İndeksi (VKİ) tablosunda kilogram cinsinden kilonuz ve metre cinsinden boyunuzun kesiştiği noktanın içinde bulunduğu alan kilonuzun ideal olup olmadını öğrenebilirsiniz. Eğer mevcut kilonuz ideal kilonuzun altında ya da üstünde ise bu kiloya ulaşabilmek için izlenecek yol, kısa sürede fazla miktarda kilo kaybetmek ya da almak değil, sağlıklı kilo kaybını/kazancını sağlamak ve bu kiloyu uzun dönemde korumaktır.

İdeal Kilo Hesaplama” üzerine 14 düşünce

 1. Pokemon GO Türkiye

  6 Kilo vermem lazımmış, bakalım bundan sonra yediğime, içtiğime dikkat edicem boyumda fazla uzun değil zaten (168) şu kilolardan kurtulsam düz bir karına sahip olurum herhalde.

  Cevapla
 2. şarkı sözleri

  İdeal kilo hesaplamada bir çok yanlışlık yapılmakta fakat burada anlatılan yöntem tamamiyle doğru yöntem ele alınmıştır. Buradaki veriyi kullanarak bende ideal kilomu hesapladım.

  Cevapla
 3. chiadox

  Bundan 1 ay önce ideal kilomu bu web sitesi üzerinden hesaplamıştım ve moralim bozulmuştu bana 172 boya 85 kilomda bana 20 kilo vermelisiniz demişti ve bende hemen spor vs yapmaya başladım nafile diyet yaptım nafile hiçbir şekilde kilo veremedim sonra internetten ” Ayhan Ercan Chiadox ” ürününü keşfettim. Hepsiburada ve N11 gibi büyük dev sitelerde ürünü gördüm sonra ankara’da bölge bayisini aradım ve Naturpystore diye bir site buldum burdan sipariş ettim. Başlarda ürün inandırıcı gelmese de kullandıkça midemin küçüldüğünü fark ettim. Ortalama 85 kilodan 78 kiloya 1 ayda düştüm açıkcası çok sevindim. Şu aralar 75 civarlarındayım 1.5 ayı tamamladım ve geri kilo almadım birazda diyet uyguluyorum açıkcası hızlı bir performans verdi sonra araştırdım bu iş aslında zayıflama değil kalori işiymiş yani günde 300 kalori alıyorsunuz ama vücudunuz 2000 kalori yakıyor ortalama 1.500 kalori az alıyorsunuz ve vücut yağdan yakmaya başlıyor enerji ihtiyacını oradan karşılıyor aslında bu ” detox ” dedikleri şey bundan ibaret arkadaşlar.

  Cevapla
 4. bayraklı klima

  Çoık güzel bir program ben normalden zayıf bir insanım kilo almam gerektiğinin farkındayım fakat ideal kilomun kaç olması gerektiğini bilmiyordum bu program sayesinde öğrendim çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 5. Sohbet

  158 cm ve 68 kiloyum. hayatta iyi şeylere ulaşmak gibi fit vücuda sahip olmakta zor. mutlaka şansın etkisi var ama normalde çaba ister. yemeye içmeye devamlı dikkat etmek gerek. bazen kaçırırsın ama yine dikkatli olmak zorundasın. ben günde zaten 1 saat yürüyorum ama yeme içme olayı kendi haline bırakırsan sana bir süre sonra yağ olarak geri dönüyor. hızlı metabolizması olan kişiler ise şanslı ama benim gibiler için homini gırtlak gitmeyeceksin sürekli dikkat edeceksin.

  Cevapla
 6. hamile diyeti

  Merhaba güzel sistem olmuş hesaplarıma göre 7 kilo vermem gerekiyor gayet mantıklı güzel bir kilo hesaplama aracı olmuş tebrik ederim umarım diğer hesaplama araçlarıda kısa zamanda eklenir.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir