KETEN TOHUMU YAĞININ CİLDE FAYDALARI

Cilt vücudumuzu saran bir giysi değil midir? Erkek ya da kız cinsiyetimiz ne olursa olsun cildimizin sağlığına dikkat etmeliyiz. Cilt sağlığı her hastalığın şifresidir diyebilirim. Bir kişinin vücudundaki sıvı eksikliği, alerjik reaksiyonu, besin eksikliği anında cildini etkiler. Belki de sırf bu yüzden cildimizin değerini bilmeliyiz. Cildimizin kıymetini bilmek için ve sağlığını korumak için doğadan yararlanmalıyız. Çünkü kozmetik mağazalarında gördüğümüz tüm ürünlerin kökeninde doğa yatar. Doğada keşfedilmiş yararlı bitkiler bir nevi  yararlı ürün olup kimyasallarda  kullanılmıştır ve kullanılmaya devam edecektir.

Yıllar nasıl geçti hiç anlamadınız değil mi? Hayat hızla ilerliyor ve siz bunu durduramıyorsunuz. Bayanlar için akıllardaki sorulardan biri de cildimdeki bu kırışıklıkları nasıl yok ederim? Yaşlılık izlerini nasıl kaybedebilirim? Sizin de cildinizdeki kırışıklıklar sizi rahatsız ediyor mu? Eğer cevabınız evet ise sizlere bir doğa mucizesinden bahsetmek istiyorum. Keten tohumu mucizesini daha önce duydunuz mu? Keten tohumu bitkisinden elde edilen yağ ise cildiniz için altın değerindedir. Bir protein deposu niteliğinde olan keten tohumunun yağı cildinize uygulayacağınız maske ile cildiniz sıkılaşacak, pürüzsüzleşecek, yumuşayacak, gençleşecek. Hepsi bir  arada nasıl olacak demeden önce tarifini yazacağım maskeyi deneyin. Sizlere tarifini vereceğim maske için kullanacağınız maddeler oldukça kolay ve az.

Sadece 1 avokado meyvesinin çeyreği ve 2 çay kaşığı keten tohumu yağı maskeyi elde etmenize yetecektir. Avokado çeyreğini ezerek içine yağı ekleyin. Karışımı gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. 15 dakika cildinizin yenilenmesine, sıkılaşmasına, gençleşmesine yetecektir. Sonrasında ılık su ile yıkayınız. Maskeyi uyguladıktan sonra ise cildinizin farkını göreceksiniz. Bu maskeyi 1 hafta içerisinde 3 gün uygulayarak olumlu sonuç alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir