Ozon Terapisi Nedir, Ozon Terapisi Kimlere Uygulanır?

Ozon Terapisi Nedir?

Ozon terapisi genellikle ozon terapisi olarak da adlandırılır. Ozon terapisi bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve bu sayede hastalıklar karşısında kişinin vücudunun daha dirençli olup mücadele etmesine yarayan bir yöntemdir. Ozon tedavisinde hasta olan bölgeye çok sayıda oksijen gönderilir ve bu sayede bölgedeki dolaşım düzene girer. Hiçbir yan etkisi olmadığından herkese uygulanabilen ozon terapisinin çok fazla faydası vardır ve birçok hastalığa da iyi gelir.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanır?

– Uyku düzensizliği olan sürekli olarak uyuma sorunu çeken kişilere ozon terapisi uygulanır.

– Yoğun stres ve baskıya bağlı birçok durum karşısında ozon terapisi uygulanır.

– Kronik yorgunluk çeken kişiler bu durumdan kurtulmak için ozon terapisine gidebilirler.

– Erken yaşlanma durumuna karşı da oldukça etkilidir. Ozon terapisi gören kişilerin yaşlanma yaşı daha yukarı çıkmaktadır.

– Depresyondan kurtulmak içinde ozon terapisi bir numaralı çaredir. Çünkü depresyonun en büyük sebeplerinden biri de vücudun yorgun düşmesidir.

-Cinsel istekte azalma ve cinsel sorunlar yaşama gibi durumlarda da ozon terapisi ile tedavi yöntemi vardır.

– Dikkat ve konsantrasyon azalması durumları özellikle genç ve sınava hazırlanma çağlarında çocuklarımızın başına sık sık gelir. Bu durumdan kurtulmak için de ozon terapisi ile tedavi işlemi yapılabilir.

Tüm bunların dışında ozon terapisi ile ciddi birtakım rahatsızlıklardan da kurtulmak mümkün. Ozon tedavisi ile kurtulabileceğiniz diğer hastalıklar da şunlardır: Alerjik hastalıklar, romatizmal hastalıklar, kozmetik sorunlar, yaşlanma, yaşa bağlı görme sorunları, kanser ve kemoterapi uygulamaları, karaciğer ve cilt hastalıkları, diabet, ülserler, yanıklar, cinsel fonksiyon bozukları, tansiyon ve hiperkolesterolemi ve cinsel fonksiyon bozukları da dahil olmak üzere pek çok rahatsızlığın tedavisinde oldukça etkilidir.

Ozon terapisinin herhangi bir yan etkisi olmadığı için her yaşa uygundur. Ayrıca ozon terapisi herhangi bir ilaç etkisine sahip olmadığı için ilaç kullanan kişilerde herhangi bir yan etkisi de olmaz.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

– Alyuvarlarından enzim eksikliği olan kişilerde,

– Tiroid bezi aşırı çalışan kişilerde,

– Kansızlık sorunu olanlarda ve kanla ilgili ciddi rahatsızlıkları olan kişilerde (kanda pıhtılaşma gibi hastalıkları olan kişişiler gibi),

– Pankreas bezi iltihabı sorunu yaşayan kişilerde ozon terapisi ile tedavi yapılmaz. Bunun dışında nadiren görülen bir rahatsızlık olmakla birlikte bazı kişilerin ozona karşı alerjisi olabiliyor. Ozona karşı alerjisi olan kişilerde de ozon terapisi uygulanamaz. Bu sorunların dışında her yaşa ve cinsiyete ozon terapisi uygulanabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir