Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Kadınlar için ağda yapmak en fazla tercih edilmekte olan epilasyon yoludur. Ancak ağda yapma esnasında tüyler kökünden alındığından ötürü, acı çekilmesi gayet doğaldır. Ağda sırasında acı çekmemek gibi bir ihtimal yoktur. Fakat çektiğiniz acıları hafifletme olanağımız mevcut. Acısız ağda nasıl yapılır? Sorusuna yanıtımız olarak aşağıda sıraladığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ağda Yapılan Ortamın Önemi:

Ağda yaptığınız ortam çekilen acının engellenmesi açısından çok önem arz etmektedir. Özellikle sıcak ortamlarda yapılan ağda, çekilen acıları arttırarak daha çok hissetmenize sebebiyet verir. Bu sebeple ağda yapılan ortamın soğuk olması gerekir. Kış aylarında soğuk bir odada yaz aylarındaysa, klimalı bir ortamda ağda yapmak, acılarınızı hafifletecektir.

ağda-nasil-yapilir

Seçilen Ağda Türünün Önemi:

Ağda yaparken seçtiğiniz ağda çeşidi duyacağınız acıları azaltabilir. Bu sebeple ağda çeşidi olarak sir ağdayı tercih etmeniz iyi olacaktır. Sir ağda derinize yapışmadan yalnızca tüylere ve tüy köklerine yapışarak, cildinizde acı hissetmeden, ağda yapma işlemini gerçekleştirmenize olanak tanır. sir ağda yerine şekerli ılık ağdaları tercih etmeniz durumunda, derinize yapışacağından dolayı, daha fazla acı hissetmeniz kaçınılmazdır. Bu nedenle mutlaka sir ağdayı tercih etmelisiniz.

Acısız Ağda Yapmak İçin Zaman Seçiminin Önemi:

Ağda yaparken çekilen acıları en aza indirmek için, doğru zaman seçimi kesinlikle çok önemlidir. Özellikle bayanların regl dönemi ve regl dönemine kısa bir zaman kala, ağda yaptırmamaları gerekir. Adet dönemi yaklaştığında cilt hassaslaşır ve ağda yapılırken biraz daha fazla acı hissedilir. Bu nedenle özel günler dışında ağda yapmanız önerilir. Bu sayede katlanmış acılar çekmemiş olursunuz.

Acısız Ağda İçin Krem Kullanımının Önemi:

Acısız ağda nasıl yapılır? Sorumuza en iyi cevap; Emla krem kullanmaktır.Ağda yapılırken acı çekmeyi önlemek için yapılması gereken en önemli ve doğru sonuç veren yöntem, şüphesiz ağda yapılacak olan bölgeyi hissizleştirmektir. Ağda yaparken çektiğiniz acıları en aza indirmek ve belki de hiç hissetmemek için, ağda yapmadan 1-2 saat kadar önce ağda yapılacak bölgeye, uyuşturma etkisi olan bir krem sürmektir. Sürülen krem sonrası yapılan ağda, acıyı hissetmemenizi sağlayacaktır.

Kullandığınız lokal uyuşukluk hissi oluşturan Emla krem sonrası ağda yapmak, acıları en aza indirecektir. Çoğu kadın Emla krem sayesinde, ağda yapılırken hiç acı hissetmediğini ifade etmektedir.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?” üzerine 13 düşünce

 1. Avon Ağustos kataloğu 2016

  Ağdadan daha fazla canınız yansın istemiyorsanız mutlaka bu makale okunmalı. Güzel yazı için teşekkürler. Ayrıca Daha az acılı ağdalar için Avon Ağustos kataloğu 2016’daki konuyla alakalı ürünlerine bakmanızı tavsiye ederim.

  Cevapla
 2. Şampuan

  Emla krem kullanmak istemiyorum. Tuyleri agdayla almadan once makas yardimiyla biraz kessem acisi azalir mi? Tuyler uzunken daha fazla aciyor oyle degil mi? Agda olmaktan gercekten biktim. Erkek olmak ne kolay yaa!

  Cevapla
  1. Şampuan

   Agdayi da sirf abdest icin oluyorum yoksa belki daha az sik yaparim canini cook yakiyor :((

 3. aloevera üye ol

  Ağda konusunda zorlanıyorsanız aloe veryı test etmenizi öneririz. Dilerseniz müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek ürünler hakkında bilgi alabilir ve kendinizde müşteri danışmanı olabilirsiniz.

  Cevapla
 4. Bls ispanya

  Ağda acısını azaltacak pek çok çözüm var gibi gözükse de pek çoğu işe yaramıyor. Umarım sizin çözümünüz işe yarayacak.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir