Hemoroid nedir, Hemoroid tedavisi

Merhaba bu makaleyi tamamen içerik üretmiş olmak için değil, hemoroid hastalığını yıllarca çeken ve en sonunda ameliyat olan biri olarak yazıyorum.

Öncelikle hemoroid yani basur nedir; Makat kanalında çıkan bağırsak sarkmasıdır. Bunlar meme ucu gibi makattan sarkar ve acı verir. Kaşıntı, yanma, kanama başlıca belirtileridir. Hemoroid oluşumunu en çok şişmanlık, posasız yiyecekler, kabızlık, çok fazla oturma, çok fazla ayakta durma tetikler. Sebebi ve tedavisi %100 olarak bulunan bir hastalık değildir. Bu yüzden %100 garantili çözümler ürettiğini iddia edip insanların hastalıklarıyla dalga geçip, bu şekilde para kazanan kimseye ve hiç bir kuruma kanmayın.

Hemoroid tedavisi :

Ben çeşitli tedavi yöntemleri denedim. Bunları şöyle sıralayabiliriz:
Kullandığım kremler: Proctolog, procto glyvenol, ultraproct, hemoclin.
Koca karı ilaçları : Patlıcan sapı tedavisi, oturma banyosu, zeytin yağı
Başarısız doktor denemesi : Botox enjektesi

Hiç biri tedavime sonuç vermedi. Ama siz deneyebilirsiniz. Herkesin bünyesi aynı değil. Bu tür tedaviler sonuç vermeyince ben de ameliyat olmaya karar verdim. Lakin kesinlikle Botox enjektesi olmanızı önermiyorum.

Hemoroid nedir, Hemoroid tedavisi” üzerine 3 düşünce

  1. çamdibi klima

    Maalesef benim ve bir çok arkadaşımın başına gelen hastalıktan bir tanesi ve oldukça kötü bir durum. Tek çare kabız olmamak. Kabız olduğunuz zaman tekrarlıyor çünkü.. Bunun için lifli yiyecekler ile beslenmek çok önemli. Kurtulamazsanız ise tek çare ameliyat.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir