Limon ile gebelik testi nasıl yapılır?

Evde Gebelik Testi: Limon ile gebelik testi şaşırtıcı biçimde doğru sonuç vermektedir. Limonla evde gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı basitçe öğrenebilirsiniz. Limon ve karbonat kullanılarak yapılan gebelik testinde başarı sonucu oldukça yüksektir.

Evde Gebelik Testi

Limon ile gebelik testi şaşırtıcı biçimde doğru sonuç vermektedir. Limonla evde gebelik testiyaparak hamile olup olmadığınızı basitçe öğrenebilirsiniz. Limon ve karbonat kullanılarak yapılan gebelik testinde başarı sonucu oldukça yüksektir.

Gebelik testlerinin doğru sonuç vermesi için adet gününüzün 1 hafta gecikmiş olması gerekmektedir. Gecikmenin sonunda eczaneden gebelik testi satın alarak hamilelik kontrolü yapabilir, yada evinizden hiç ayrılmadan limon ve karbonatla gebelik testi yapabilirsiniz.

Deneyenlerin büyük çoğunluğu olumlu sonuç aldıklarını belirtirken limon ile gebelik testi sonrasında emin olabilmek adına diğer testlerin de yaptırılması gerekmektedir. Gebelik testleri arasından en güvenilir olanı kan testidir.

Limonla Gebelik Testi Nasıl Yapılır

Bir kap içerisine idrar yapıldıktan sonra bir adet limon ortadan ikiye kesilir ve bir yarısı idrarın üzerine sıkılır. Limon tortularının dibe çökmesi hamile olduğunuzu işaret ederken, tortuların idrarın üstünde kalması hamile olmadığınızı gösterir.

Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır

Temiz bir kap içerisine yapılan idrarın üzerine az miktarda karbonat dökülür. Karbonatın kabarıp köpürmesi halime olduğunuzu, sakince dibe çökmesi ise hamile olmadığınıza işaret eder.

Hamilelik Testleri

Eczaneden temin edebileceğiniz hamilelik testlerinde, kutu üzerinde yazan son kullanma tarihinin geçip geçmediğine dikkat etmelisiniz. Henüz hamilelik belirtilerinin görülmeye başlanmadığı erken dönemler için 2 adet test çubuğu bulunan hamilelik testlerinden alabilirsiniz. Böylece ilk test çubuğunu kullandıktan sonra bir hafta sonra diğer çubuğu kullanabilirsiniz. Uzun süredir evde yada rafta bekleyen hamilelik testleri yanıltıcı olabilmektedir. Hamilelik testini, kutu üzerinde yazan saklama koşulları doğrultusunda saklamalısınız.

 

Hamilelik testi almadan önce regl gecikmesinin en az 1 gün daha beklemesine izin verin. Birkaç gün bekleyerek daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Rahim içinde döllenen yumurtalar hCG hormonu salgılanmasına sebep olurlar. Hamilelik testini regl gecikmesinin ertesi günü yaparsanız, vücudunuz henüz hCG hormonu geliştirmeye başlamadığı için hamile olsanız bile negatif sonuçla karşılaşırsınız.

 

Hamilelik testi satın aldığınızda kutunun üzerinde yazan kullanım talimatlarına göre testinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hamile olduğunuzdan şüpheleniyor ve testleriniz negatif çıkıyorsa, regl gecikmesine sebep olan unsurların belirlenmesi için doktorunuza başvurmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir