Kategori arşivi: Web – SEO – Bilişim

Content ( İçerik Nedir ? )

Content ‘İçerik’ terimi bir web sayfasının içeriğini oluşturan tüm fotoğraflar, videolar, grafikler ve metinler demektir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) için bir web sitesi sürekli olarak yeni ve bireysel metinler ile süslenmelidir çünkü arama motorları bu yaklaşımı olumlu değerlendirir ve bu web sitelerine daha yüksek bir pozisyon verir.

AdSense Ne Demektir?

AdSense Google ™ tarafından geliştirilmiş ve Google ™` arama sonuçlarının karşıtıdır değişik web sayfalarında Adwords reklamlarının gösterimini sağlar. AdSense ücretli olarak sitelere yerleştirilen temalı reklamlardır. Ücretlendirme reklama yapılan her tıklamadan sağlanır.

Seo Danışmanlığı

Seo danışmanlığı kapsamında inbound pazarlama, link inşası, ücretli reklamlar alma, online itibar yönetimi, sosyal medya kullanımı ve online içerik üretimi gibi hizmetler sunulmaktadır.

Seo danışmanlığı hizmeti satın almak isteyenler seo talep formunu doldurup gelecek olan seo tekliflerini inceleyebilir. İhtiyacınıza en uygun seo teklifini seçerek seo hizmetinin ayrıcalığını yaşama fırsatına sahip olabilirsiniz.

Seo Danışmanlığı Hizmetleri

Seo danışmanlığı hizmetleri çerçevesinde inbound pazarlama imkanı sunulmaktadır. Bu kapsamda firmalar müşteri aramazken, hedef kitleye kişilerin ulaştırılması sağlanmaktadır.

Google arama motoru sonuçlarında en üst sıralara çıkabilmek için doğru link inşası önemli bir yere sahiptir.  Ayrıca hem düşük maliyetli hem de etkili reklam seçenekleri almak sitenizin sıralamasını yükseltecek temel unsurlardandır.

Online İçerik Üretimi

Seo danışmanlığı kapsamında sitenize uygun en doğru, özgün ve güncel içeriklerin oluşturulması gerekmektedir.

Sosyal medya kullanımı önemli bir yere sahiptir. Müşterilerinizle siteniz arasında bir köprü görevi gören sosyal medyada etkin olabilmek için içeriklerin güncel ve özgün olması çok önemlidir. Seo danışmanlığı kapsamında online itibar yönetimi de sağlanmaktadır.

Seo Ajansları Listesi

İstanbul Seo Ajansları

Seo Ajansları sayesinde seo projeleriniz aylık olarak düzenli takip edilmekte ve şeffaf yöntemler kullanılmak suretiyle web sitenizin seo geliştirmelerini görme fırsatı sunulmaktadır.
Seo ajansları sitenizin Google arama motorunda yapılan aramalarda en üst sıralarda yer almasına olanak veren bir sistemdir. Bu sebeple seo hizmetleri her işletme için farklılık gösterebilmektedir.

İstanbul SEM, SEO Ajansları

İstanbul’da kaliteli hizmet ürettiğini düşündüğümüz SEO Ajanslarını sizler için incelemek ve listelemek istedik. Uzun süredir Arama motoru optimizasyonu dikeyinde çalışan firmalar aşağıdaki gibidir. Eğer siz de firmanızın burada yer almasını istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.


SEOZEO - Yiğit KonurSEOZEO
Rıhtım Caddesi, İzzettin SokakNo: 1 Ofis: 8-9, 34716 Kadıköy/İstanbul
Tel : +90 850 302 25 52
Türkiye’de SEO sektöründe öncülerden biri olan Yiğit Konur’un tüm çalışmalarını takip ediyoruz. Tek sayfalık site ile SEO kelimesinde ilk sayfada olabilen nezih ve elit uzmanlardan birisi. Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama konferanslarından Digitalzone’un ev sahibi. Sektöründe lider markaların SEO ve dijital pazarlamadaki çözüm ortağı.


SemPeakSempeak
Cenap Şahabettin Sk. No:8 34718 Koşuyolu, Kadıköy
Tel : +90 216 550 01 35
Müşterilerine sunduğu hizmetlerde dönüş yani performans garantisi veren seo ajansıdır. Marka bilinirliğini ve performansını arttırmaya odaklanır. Markaların kendi departmanı gibi düşünür. Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle gönüllerde taht kurmuştur.


Tam SEO Ajansı İstanbul AvcılarTAMSEO+
Üniversite Mahallesi, E-5 Yanyol Üzeri, No: 54 Allure Tower, Kat: 24, D: 332 – Avcılar / İstanbul
Tel : +90 212 694 7237
SEO ve dijital pazarlama konusunda hizmet veriyor. TAMSEO web sitelerinin dijital pazarlama alanında tüm ihtiyaçlarını gideren bir şirket. Web yazılımı, Bilgi güvenliği, Web monitoring alanında da bu firma ile çalışabilirsiniz.


SemTrSEMTR
Büyükdere Cd. No: 108 Kat 1 – Esentepe Şişli, İstanbul
Tel : +90 0 212 705 52 00
2007’den bu yana SEM dikeyinde hizmet veren firma. Avrupa’nın en büyük reklam firmalarından Ströer’in yatırım yapmıştır. Sahip oldukları sertifikalar: Google Analytics Partner, Google Authorized Reseller, YouTube Masterhead v.s


Seohocası - WebturesWebtures – SEOHocası
Esentepe Mahallesi. Milangaz Caddesi. No:77 A2 Blok Kat:32-33 D:219 Kartal – İstanbul
Tel : +90 444 4 915
Kaan Gülten liderliğinde SEO başta olmak üzere dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteriyor. Sitesinde yer alan paketlerle SEO fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sonrasında işletmelerin faaliyetleriyle anahtar kelimeler araştırılarak sitelerin Google arama motoru ile optimizasyon sağlaması hedeflenmektedir.

Seo Ajanslarının Kampanya Yönetimi Nasıldır?

Seo ajansları tarafından uygulanan kampanya yönetimi kapsamında markanızı dijital ortamdaki stratejileri ortaya çıkarılmakta ve hedef kitlesine en uygun şekilde ulaşma yolları gösterilmektedir.

Ayrıca seo ajansları sosyal medya ile markanın etkileşimine de çok önem vermektedir. Bu sebeple marka ile sosyal medya arasındaki ilişkinin etkinleştirilmesi sağlanarak topluluk yönetimi aktif hale getirilerek markanızın gereken yerde yer almasına olanak sağlanmaktadır.

SEO Analizi Nedir? ve Nasıl Yapılır?

Seo Analizi Nasıl Yapılır?

Seo analizi ortaya çıkarılan optimizasyon çalışması sonrasında verilen sebep sonuç ilişkisinin incelenmesini sağlayan bir sistemdir.

Seo Analizi Nasıl Yapılır sorusuna verilecek en iyi cevap siteleri test etmek ve sonuçların incelenmesini sağlamak için yapılan analizdir. Seo analizi yapmak için pek çok seo analiz sitesi ve programı bulunmaktadır.

Seo Analizi Neden Yapılır?

Seo analizi sayfa kodlarının ve ilişkili olduğu bağlantıların incelenmesi amacıyla yapılmaktadır. Seo analizi sonrasında elde edilen veriler sayesinde sitelerin dizin sıralamalarında artış görülmektedir.

Seo çalışmalarında bu veriler oldukça önemli bir yere sahip olup dikkatli ve doğru bir şekilde incelenebilmesi oldukça önemlidir.  Elde edilen veriler sayesinde ortaya çıkan optimizasyon hataları hakkında fikir edinme imkanı ortaya çıkar.

Seo Analizi Çeşitleri Nelerdir?

Seo Analizi Nasıl Yapılır sorusu kadar seo analiz çeşitleri de merak edilen konulardandır. Seo analizi, site içi seo analiz ve site dışı seo analiz şeklinde iki türlü gerçekleştirilmektedir.

Seo analizi yapmak için site içi ve site dışı seo analizleri gerçekleştirilmekte ve kapsamlı sonuçlar ortaya çıkarılmaktadır.

SEO Analizi
Sayfa başlığınız 60 karakteri aşmıyor. Bu iyi.

Meta Title, SEO’nun en temellerinden biridir. Türkçe olarak Başlık etiketi olarak tanıtılabilir. Sitenize ait sayfaları ve başlıkları arama motoruna tanıtır. Meta Title etiketi kullanmayan bir site arama motorlarında yükselemez. Meta Title aynı zamanda tarayıcıların üst kısmında, sosyal medya sitelerinde yazar. Yani sadece SEO için kullanılmaz. Title uzunluğunuz 55-65 karakter ( boşluk dahil ) arası olabilir.

Meta Açıklamaları
Meta Açıklamaları : İnternette bulamadığınız bilgileri bulabileceğiniz, hoşça vakit geçirebileceğiniz, yeni nesil web blogu.
Meta açıklaması 150 karakteri aşmıyor. Bu iyi..

Açıklama, web sitenizin içeriğinin ve özelliklerinin tam olarak yorumlanmasıdır. Çoğu zaman, web sitesinin ziyaretçilerine sağladığı özelliklerin ve bilgilerin ne olduğunu açıklayan kısa bir paragraf. Web sitenizin reklamını düşünebilirsiniz. Her ne kadar arama motoru sıralamasında önemli değilse de, arama motoru sonuçları aracılığıyla isabet veya ziyaretler için çok önemli. Arama motoru arama sonucunda bu paragraf uzunluğunu gösterdiği için açıklama 150 karakterden az olmalıdır. Web sitesinin her sayfasında açıklamanın çoğaltılmasını önlemek için benzersiz bir açıklama bulunmalıdır. Açıklama, web sitenizin kullanıcı deneyimi için tanımıdır ve formunuzu web sitenizin eksiksiz ama kısa ve hassas şekilde oluşturur.

Sitenizde hiç Meta Keyword yok.

Meta anahtar kelimeler Meta etiketleri içindeki anahtar kelimelerdir. Eskisi kadar önemi yoktur. Google bunu bir sıralama kriteri olarak görmediğini açıklamıştır. Ama diğer arama motorları devam etmektedir.

SEO Analizi; Sitenizin optimizasyon hatalarını çıkartan bir rapordur. Yapılan çalışmaların incelenmesi ve tespitidir. Site içi ve Site dışı olarak incelenir. Şeylerin internetinde var olmak için son derece önemlidir. Bu analizler sayesinde sitenizdeki hataları tespit edebilir ve gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz.