SEO Analizi Nedir? ve Nasıl Yapılır?

Seo Analizi Nasıl Yapılır?

Seo analizi ortaya çıkarılan optimizasyon çalışması sonrasında verilen sebep sonuç ilişkisinin incelenmesini sağlayan bir sistemdir.

Seo Analizi Nasıl Yapılır sorusuna verilecek en iyi cevap siteleri test etmek ve sonuçların incelenmesini sağlamak için yapılan analizdir. Seo analizi yapmak için pek çok seo analiz sitesi ve programı bulunmaktadır.

Seo Analizi Neden Yapılır?

Seo analizi sayfa kodlarının ve ilişkili olduğu bağlantıların incelenmesi amacıyla yapılmaktadır. Seo analizi sonrasında elde edilen veriler sayesinde sitelerin dizin sıralamalarında artış görülmektedir.

Seo çalışmalarında bu veriler oldukça önemli bir yere sahip olup dikkatli ve doğru bir şekilde incelenebilmesi oldukça önemlidir.  Elde edilen veriler sayesinde ortaya çıkan optimizasyon hataları hakkında fikir edinme imkanı ortaya çıkar.

Seo Analizi Çeşitleri Nelerdir?

Seo Analizi Nasıl Yapılır sorusu kadar seo analiz çeşitleri de merak edilen konulardandır. Seo analizi, site içi seo analiz ve site dışı seo analiz şeklinde iki türlü gerçekleştirilmektedir.

Seo analizi yapmak için site içi ve site dışı seo analizleri gerçekleştirilmekte ve kapsamlı sonuçlar ortaya çıkarılmaktadır.

SEO Analizi
Sayfa başlığınız 60 karakteri aşmıyor. Bu iyi.

Meta Title, SEO’nun en temellerinden biridir. Türkçe olarak Başlık etiketi olarak tanıtılabilir. Sitenize ait sayfaları ve başlıkları arama motoruna tanıtır. Meta Title etiketi kullanmayan bir site arama motorlarında yükselemez. Meta Title aynı zamanda tarayıcıların üst kısmında, sosyal medya sitelerinde yazar. Yani sadece SEO için kullanılmaz. Title uzunluğunuz 55-65 karakter ( boşluk dahil ) arası olabilir.

Meta Açıklamaları
Meta Açıklamaları : İnternette bulamadığınız bilgileri bulabileceğiniz, hoşça vakit geçirebileceğiniz, yeni nesil web blogu.
Meta açıklaması 150 karakteri aşmıyor. Bu iyi..

Açıklama, web sitenizin içeriğinin ve özelliklerinin tam olarak yorumlanmasıdır. Çoğu zaman, web sitesinin ziyaretçilerine sağladığı özelliklerin ve bilgilerin ne olduğunu açıklayan kısa bir paragraf. Web sitenizin reklamını düşünebilirsiniz. Her ne kadar arama motoru sıralamasında önemli değilse de, arama motoru sonuçları aracılığıyla isabet veya ziyaretler için çok önemli. Arama motoru arama sonucunda bu paragraf uzunluğunu gösterdiği için açıklama 150 karakterden az olmalıdır. Web sitesinin her sayfasında açıklamanın çoğaltılmasını önlemek için benzersiz bir açıklama bulunmalıdır. Açıklama, web sitenizin kullanıcı deneyimi için tanımıdır ve formunuzu web sitenizin eksiksiz ama kısa ve hassas şekilde oluşturur.

Sitenizde hiç Meta Keyword yok.

Meta anahtar kelimeler Meta etiketleri içindeki anahtar kelimelerdir. Eskisi kadar önemi yoktur. Google bunu bir sıralama kriteri olarak görmediğini açıklamıştır. Ama diğer arama motorları devam etmektedir.

SEO Analizi; Sitenizin optimizasyon hatalarını çıkartan bir rapordur. Yapılan çalışmaların incelenmesi ve tespitidir. Site içi ve Site dışı olarak incelenir. Şeylerin internetinde var olmak için son derece önemlidir. Bu analizler sayesinde sitenizdeki hataları tespit edebilir ve gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir